MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Wielunia podsumował efekty rocznej pracy. Zobaczcie fotorelację z walnego zebrania TPW

OPRAC.: Daniel Sibiak
Towarzystwo Przyjaciół Wielunia zrzesza obecnie niespełna 250 członków. W czwartek 25 kwietnia odbyło się walne zebranie, podczas którego podsumowano owocny rok działalności nowego zarządu TPW. W galerii możecie zobaczyć zdjęcia ze spotkania zorganizowanego w miejskiej bibliotece.

Wydanie przewodnika po Wieluniu, projekt popularyzujący lokalne dziedzictwo przemysłowe, aktywna działalność sekcji rowerowej „Relaks”, udział w szeregu inicjatywach kulturalnych i społecznych, odświeżenie wizerunku TPW i przyjęcie nowych członków w szeregi organizacji – to niektóre efekty rocznej pracy nowego Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Wielunia.

Przypomnijmy, że w maju 2023 r. powołano nowy zarząd TPW w składzie: Magdalena Kopańska (prezes), Zbigniew Rybczyński (wiceprezes), Marek Patyk (sekretarz), Magdalena Przesmycka (skarbnik), Stanisław Pioruński. Działania podejmowane od tego czasu do kwietnia 2024 r. podsumowano podczas walnego zebrania sprawozdawczego.

Spotkanie członków TPW odbyło się w czwartek 25 kwietnia w Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu. Obrady poprowadził niezawodny w takich sytuacjach Zenon Kołodziej.

Sprawozdanie merytoryczne z działalności TPW przedstawiła prezes Magdalena Kopańska, a stan finansów stowarzyszenia omówiła członkini komisji rewizyjnej Bożena Skupińska. Podczas dyskusji wyrazy uznania za prężną działalność skierowała do zarządu poprzednia prezes Towarzystwa Iwona Podeszwa.

O planach TPW na 2024 r. prezes Magdalena Kopańska opowiedziała wspólnie ze swoim zastępcą Zbigniewem Rybczyńskim. Ambitnym celem na najbliższe miesiące jest projekt dotyczący promocji szlaku kościołów drewnianych ziemi wieluńskiej, o którego dofinansowanie TPW aplikuje do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. W ostatnim punkcie zebrania uczestnicy mogli zgłaszać wolne wnioski.

Projekt „Odkrywamy wieluńskie dziedzictwo przemysłowe”, którego efektem jest strona internetowa przemyslowy.wielun.pl, oraz wydanie przewodnika po Wieluniu to inicjatywy TPW sfinansowane z grantów pozyskanych odpowiednio z budżetu powiatu i gminy. Pierwszy nakład przewodnika w liczbie 500 egzemplarzy już się wyczerpał. W ostatnim czasie ratusz sfinansował druk drugiego wydania, które w siedzibie TPW można nabyć w cenie 15 zł.

Towarzystwo Przyjaciół Wielunia zrzesza obecnie niespełna 250 członków. Silną grupę stanowi sekcja cyklistów „Relaks”, która tradycyjnie 1 maja rozpocznie nowy sezon wycieczek po ziemi wieluńskiej. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się o godz. 10 przy siedzibie starostwa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Johnny Wactor nie żyje. Tragiczna śmierć znanego aktora

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto