MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowe obchody Dnia Kombatanta w Mokrsku ZDJĘCIA

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Powiat wieluński i Gmina Mokrsko już po raz drugi wspólnie zorganizowali obchody Międzynarodowego Dnia Kombatanta. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, po której złożono kwiaty pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych w czasie II Wojny Światowej i Wojny Polsko-Bolszewickiej, po czym uczestnicy uroczystości udali się do dworku w Mokrsku.

Międzynarodowy Dzień Kombatanta obchodzony jest 15 kwietnia. Obchody tego święta w powiecie wieluńskim odbyły się dzień wcześniej, w niedzielę 14 kwietnia w Mokrsku, a zorganizowały je wspólnie Gmina Mokrsko i Starostwo Powiatowe w Wieluniu.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele w intencji kombatantów w kościele Mokrsku, skąd uczestnicy wydarzenia przeszli pod pomnik Poległych i Pomordowanych w Czasie II Wojny Światowej i Wojny Polsko-Bolszewickiej, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze ku pamięci bohaterów.

Uczestnicy obchodów następnie udali się do dworku w Mokrsku, gdzie przyszedł czas na przemówienia i podziękowania dla kombatantów.

Jest mi bardzo miło, że w mojej rodzinnej miejscowości odbywają się takie uroczystości, jak upamiętnienie Międzynarodowego Dnia Kombatanta. To jest chodząca historia naszych losów, losów naszej ojczyzny i za to drodzy kombatanci bardzo serdecznie wam dziękuję i chylę czoła przed wami dlatego, że przeżyliście wiele. Często mam okazję się widzieć z kombatantem seniorem, panie Henryku - mówił starosta wieluński Marek Kieler zwracając się do Henryka Strózika zaznaczając, że wieluński kombatant, długoletni nauczyciel i dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2, niebawem będzie obchodził 99 urodziny.

W trakcie uroczystości głos zabrał między innymi także sam Henryk Strózik, który wyraził wdzięczność za pamięć o kombatantach i zorganizowanie tego wydarzania.

Czynię to z wielkim wzruszeniem. Kieruję serdeczne słowa podziękowania do organizatorów dzisiejszej uroczystości: pana wójta Zbigniewa Dąbrowskiego i pana starosty Marka Kielera, pana naczelnika (prowadzącego uroczystość Zenona Kołodzieja - red.) i wszystkich uczestników. Proszę państwa, dla nas, będących u schyłku naszej drogi życiowej jest rzeczą bardzo istotną w czasach, kiedy ludzie będący już na marginesie nie s a oczkiem w głowie najwyższych władz, władze nasze pamiętają. To jest bardzo przyjemne i podbudowujące - mówił Henryk Strózik.

Uczestnicy uroczystości obejrzeli też wzruszającą część artystyczną. Zobaczcie naszą fotorelację z obchodów Międzynarodowego Dnia Kombatanta w Mokrsku.

Powiatowe obchody Dnia Kombatanta w Mokrsku ZDJĘCIA

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto