MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wieluńska uroczystość 81 rocznicy rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Szlakiem wieluńskich Żydów / History of the Jews from Wielun
W piątek, 19 kwietnia, w Wieluniu tradycyjnie już odbyła się Akcja Żonkile. Przy pomniku na ulicy Sienkiewicza natomiast zorganizowane zostały obchody upamiętniające 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Wieluńska uroczystość 81 rocznicy rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. W piątek, 19 kwietnia grupa Szlakiem Wieluńskich Żydów z II LO im. J. Korczaka w Wieluniu tradycyjnie już rozdawała papierowe żonkile niosąc wraz z nim przesłanie Akcji Żonkile, od wielu lat organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

O godzinie 12 natomiast wzorem lat ubiegłych odbyła się uroczystość przy pomniku upamiętniającym wieluńskich Żydów przy ul. Sienkiewicza w Wieluniu. Tutaj licznie przybyłe delegacje z burmistrzem Pawłem Okrasą, wicestarostą Krzysztofem Dziubą, wicedyrektor II LO Agnieszką Stępień Wyrembak, młodzieżą z ZS nr 3, klasą OPW z II LO i Grupą Szlakiem Wieluńskich Żydów złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

To już 10 lat, jak w naszym mieście odbywa się ogólnopolska Akcja Żonkile. W tym dniu wspominamy bohaterów getta warszawskiego, ale również wieluńskich Żydów, skupionych w getcie w Wieluniu i bestialsko zamordowanych przez okupanta niemieckiego- czytamy na stronie Szlakiem wieluńskich Żydów / History of the Jews from Wielun.

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto