Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie dziś do Wielunia. Odwiedzi SDM i spotka się z rolnikami

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Prezydent Andrzej Duda na zaproszenie ministra Marcina Przydacza przyjedzie dziś do Wielunia. Głowa państwa zawita do Spółdzielni Dostawców mleka, gdzie spotka się z rolnikami. Prezydent, który jest honorowym obywatelem Wielunia w mieście gościł już kilka razy. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z wizyty Andrzeja Dudy naszym mieście z 2020 roku, kiedy to na placu Legionów spotkał się z mieszkańcami.

W poniedziałek 9 października Prezydent RP Andrzej Duda zawita do Wielunia. Prezydent odwiedza Wieluń na zaproszenie Szefa Biura Polityki Międzynarodowej Marcina Przydacza. Wcześniej będzie gościł także na terenie ziemi sieradzkiej.

Około godziny 14 pan prezydent odwiedzi DPS w Sieradzu, gdzie spotka się z seniorami, z mieszkańcami tego domu, ale prezydent chce także spotkać się ze środowiskiem rolników. Odwiedzi jedno z gospodarstw pod Sieradzem, spotka się z rodziną rolnika, porozmawia o aktualnych wyzwaniach i sprawach ważnych dla rolników. Stamtąd uda się do Spółdzielni Dostawców Mleka w Wieluniu, gdzie odwiedzi ten ważny dla Wielunia zakład przetwórczy. Spotka się także z okolicznymi rolnikami, dostawcami mleka, aby porozmawiać o istotnych dla nich sprawach. Planowane jest też wystąpienie medialne, więc zachęcam wszystkich mieszkańców ziemi sieradzkiej i ziemi wieluńskiej oraz województwa do śledzenia tej wizyty. Pan prezydent darzy szczególną sympatią zimie sieradzką ziemie wieluńską. Sam też często panu prezydentowi o naszych okolicach opowiadam - mówi Marcin Przydacz.

Wystąpienie medialne prezydenta zaplanowane jest w przybliżeniu na godzinę 16:45.

Prezydencki minister przypomina, że Andrzej Duda w Wieluniu bywał już kilka razy. W czerwcu 2020 roku prezydent odebrał akt nadania godności honorowego obywatela Wielunia.

Później Andrzej Duda na placu Legionów spotkał się z mieszkańcami miasta. Zdjęcia z tej wizyty znajdziecie w naszej galerii. Prezydent w Wielunia brał także udział w uroczystościach 1 września.

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie dziś do Wielunia. Odwiedzi...

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto