MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Oficjalne otwarcie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudzie pod Wieluniem

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
We wtorek w Rudzie pod Wieluniem oficjalnie otwarto nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Inwestycja ma między innymi pozytywnie wpłynąć na koszty odbioru odpadów, jakie ponoszą mieszkańcy gminy. Koszt jej realizacji to około 15 mln zł.

Choć z nowego Punku selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudzie mieszkańcy korzystać będa dopiero za dwa, może trzy miesiące, to we wtorek 26 marca dokonano oficjalnego otwarcia zakończonej inwestycji. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miasta na czele z burmistrzem Pawłem Okrasą, radni Rady Miejskiej z jej przewodniczącym Piotrem Radowskim, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Marcin Gorzelak z pracownikami oraz dyrektorzy szkół z terenu gminy Wieluń.

Jak mówił burmistrz Paweł Okrasa, obecność dyrektorów nie jest przypadkowa, ponieważ PSZOK będzie też spełniał rolę edukacyjną.

Stoimy w całkowicie nowym miejscu - mówił Paweł Okrasa - kosztem około 15 mln złotych został zbudowany ten Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów, bardzo profesjonalny, bardzo dobrze wyposażony. Przypomnę, że kwota dotacji to jest niecałe 11 mln zł, ale łącznie w całym tym projekcie, który jest związany z PSZOK-iem był zakup sprzętu mobilnego, już od jakiegoś czasu służy przedsiębiorstwu. Wcześniej została zbudowana kompostownia. Te wszystkie inwestycje, które były zaplanowane jeszcze w latach poprzednich też się finalizują. One mają doprowadzić do tego, żeby w Wieluniu dbano o środowisko, żeby było ono czyste, a po drugie, żeby mieszkańcy ponosili niższe koszty za ta obsługę gospodarki odpadowej - wyjaśniał burmistrz.

Okrasa podziękował także radnym Rady Miejskiej w Wieluniu podkreślając, że inwestycja jest sukcesem zarówno radnych, jak i burmistrza ale przede wszystkim mieszkańców gminy, którzy docelowo na niej skorzystają.

Dlaczego mimo otwarcia PSZOK-u mieszkańcy będa musieli jeszcze poczekać, by z niego skorzystać? Jak wyjaśniał burmistrz, potrzebne są jeszcze pozwolenia, o które spółka już wystąpiła, ale właśnie na nie trzeba będzie poczekać.

Jak z kolei mówił w trakcie uroczystości przewodniczący rady Piotr Radowski, jeśli chodzi o nowy PSZOK, to była to inwestycja, co do której panowała zgoda między radą, a burmistrzem.

Mamy świadomość, jak ważne to było przedsięwzięcie dla nas, dla mieszkańców. Oczywiście chodzi tu o optymalizację kosztów, które ponosimy jako mieszkańcy za odbiór i unieszkodliwianie odpadów, dlatego pozwolę sobie podziękować wszystkim klubom, które mają swoją reprezentację w radzie, wszystkim ugrupowaniom, burmistrzowi Wielunia i wszystkim pracownikom merytorycznym Urzędu Miejskiego, jak i Przedsiębiorstwa Komunalnego - mówił Piotr Radowski.

Uczestników uroczystości po nowym PSZOK-u oprowadzili pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego, którzy opowiedzieli o tym, jak będzie działał nowy punkt. Zobaczcie fotorelację z dzisiejszej uroczystości.

Oficjalne otwarcie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komuna...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto