Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dziś kolejny protest rolników. Będą utrudnienia w Wieluniu i okolicy

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
W piątek 9 lutego odbędzie się kolejna odsłona strajku rolników. Rolnicy ze wszystkich gmin powiatu wieluńskiego przejadą przez miasto, po czym udadzą się do Złoczewa, skąd wrócą do Wielunia na plac Legionów. Można więc spodziewać się kolejnych utrudnień w ruchu. W środę w ratuszu rolnicy spotkali się w tej sprawie z przedstawicielami policji i burmistrzem Wielunia. W naszej galerii zdjęć znajdziecie mapę z trasą piątkowego przejazdu. Możecie na niej sprawdzić, na których drogach można spodziewać się utrudnień.

W środę 7 lutego w sali 11 Urzędu Miejskiego w Wieluniu przedstawiciele rolników z naszego powiatu na czele z Jolantą Mitką spotkali się z policjantami z wieluńskiej komendy i burmistrzem Pawłem Okrasą w związku z zaplanowanym na najbliższy piątek protestem.

Koordynatorzy z poszczególnych gmin ustalili przebieg protestu. Plan jest taki, że traktory wyjadą z każdej gminy tak, żeby na godzinę 12 pojawić się w Wieluniu. Nie wjeżdżamy do centrum miasta, kierujemy się w stronę Złoczewa. W Złoczewie zawracamy na rondzie i wracamy do Wielunia. Wjeżdżając do miasta staramy się dojechać do placu Legionów, gdzie około godziny 15 będzie konferencja prasowa i spodziewamy się wizyty ministra Adama Nowaka, który przekaże nam najnowsze wieści z rządu i ewentualnie będzie można podyskutować z nim na temat rolnictwa - zapowiada Jolanta Mitka.

Ostatni protest w ramach strajku rolników w Wieluniu odbył się 24 stycznia. Do centrum miasta zjechało około 200 traktorów i podobna ich ilość może pojawić się tu w najbliższy piątek.

Nasze postulaty to po pierwsze uregulowanie handlu z Ukrainą. Po drugie stop dla zielonego ładu i po trzecie sprzeciw wobec zmniejszenia hodowli zwierząt - przypomina Jolanta Mitka.

W trakcie spotkania rolnicy omówili trasę i formę przejazdu z przedstawicielami wieluńskiej policji, którzy będą, podobnie jak w styczniu czuwać nad bezpieczeństwem.

Jak informuje policja, protest zaplanowany jest w godzinach 10 - 16.

Mieszkańcy naszego powiatu oraz podróżujący muszą być świadomi możliwych utrudnień w ruchu. W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie i cierpliwość na drogach. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność oraz stosować się do poleceń i sygnałów funkcjonariuszy, którzy będą kierować ruchem w miejscach, gdzie będą występować utrudnienia Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczególnie w miejscach objętych protestami - zapowiada asp. sztab. Katarzyna Grela, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

Swoje poparcie dla strajku wyraził burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.

Państwo w sposób bardzo jasny wyrażacie swoje postulaty. To nie jest przeciwko ludziom tylko po to, by ludzie za ileś tam lat nie płacili potężnych pieniędzy za chleb, masło, czy inne produkty - mówił Paweł Okrasa.

W naszej galerii zdjęć znajdziecie mapę z trasą piątkowego przejazdu. Możecie na niej sprawdzić, na których drogach można spodziewać się utrudnień.

Dziś kolejny protest rolników. Będą utrudnienia w Wieluniu i okolicy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto