Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tomasz Łukomski nowym kierownikiem ARiMR w Wieluniu

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Archiwum Tomasza Łukomskiego/ARiMR
Wieluńskie biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wieluniu ma nowego kierownika. Został nim Tomasz Łukomski z agencją związany od 2006 roku. Pracował nie tylko w Wieluniu, ale i w Zduńskiej Woli, gdzie był zastępca kierownika.

Kolejne zmiany dokonują się na stanowiskach w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przypominamy, że z dniem 22 stycznia gabinet dyrektora oddziału regionalnego ARiMR w Łodzi objął były starosta wieluński i obecny radny powiatowy Andrzej Stępień.

Tomasz Łukomski kierownikiem od 8 lutego

Z kolei w lutym nastąpiła zmiana na stanowisko kierownika agencji w Wieluniu. Po wcześniejszym odwołaniu Rafała Zuzewicza funkcje objął Tomasz Łukomski, który kierownikiem biura terenowego w Wieluniu jest od czwartku 8 lutego.

Pan Tomasz Łukomski jest pracownikiem agencji od 2006 roku, czyli ma za sobą doświadczenie w pracy. Pracował w tym czasie w biurze powiatowym w Wieluniu, ale nie tylko. Przez 4 z tych 16 lat był oddelegowany do Zduńskiej Woli, gdzie pełnił funkcję zastępcy kierownika - mówi Andrzej Stępień

.

Jak zapewnia dyrektor biura regionalnego ARiMR, Łukomski ma wystarczające doświadczenie i wszelkie walory, by być kierownikiem biura powiatowego.

Jak będzie, życie pokaże, ale wierzę w Tomka i w to, że powróci z załogą biura powiatowego w Wieluniu na ten poziom, który był i za czasów, kiedy ja byłem kierownikiem i za pana Jacka Kurowskiego, kiedy to on kierował biurem powiatowym - mówi Andrzej Stępień.

Nowy kierownik ARiMR w Wieluniu ma 47 lat. Jest mieszkańcem Niemierzyna i radnym Rady Gminy w Ostrówku.

Poprzednia zmiana kierownika znalazła finał w sądzie

Przypominamy, że poprzednia zmiana kierownika wieluńskiego biura agencji nastąpiła w 2016 roku. Wówczas odwołany został Jacek Kurowski, który w ARiMR parował od 2002 roku, a kierownikiem biura był przez 6 lat. Na stanowisku zastąpił go Rafał Zuzewicz pochodzący podobnie jak obecny kierownik z gminy Ostrówek. Zuzewicz miał wówczas 33 lata. Przed objęciem funkcji pracował między innymi w firmach związanych z działalnością rolniczą. był też zaangażowany w działalność Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Ostrówek.

Kurowski, który był w tym czasie radnym Rady Powiatu w Wieluniu od decyzji odwołał się do sądu. Jak podnosił, by zwolnić radego pracodawca musi zwrócić się o zgodę do rady, a takiej uchwały wieluńska rada nie podjęła. Sąd przyznał byłemu kierownikowi ARiMR rację.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto