Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie ZDJĘCIA

Natalia Ptak
Na koniec spotkania Robert Małecki pozował do zdjęć ze swoimi Czytelnikami
Na koniec spotkania Robert Małecki pozował do zdjęć ze swoimi Czytelnikami Gminna Biblioteka Publiczna w Osjakowie
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie zorganizowano wczoraj spotkanie autorskie z Robertem Małeckim. To jeden z najpopularniejszych pisarzy kryminalnych w Polsce.

Robert Małecki spotkał się ze swoimi Czytelnikami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie

Robert Małecki to politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania i - co najważniejsze - autor bestselerowych powieści kryminalnych. Uznawany za jednego z najlepszych polskich specjalistów w tej branży. Jest laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły oraz zdobywcą "Złotej Karety" w kategorii Kultura, przyznawanej przez toruński Dziennik "Nowości".

Wielbicieli powieści kryminalnych Roberta Małeckiego w murach Gminnej Biblioteki Publicznej w Osjakowie, gdzie wczoraj odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem witała dyrektor placówki Barbara Domagała. Spotkanie autorskie z pisarzem odbyło się w formie rozmowy, którą z Robertem Małeckim prowadził Daniel Sibiak, dyrektor oddziałów Dziennika Łódzkiego w Wieluniu, Sieradzu i Zduńskiej Woli.

Daniel Sibiak rozpoczął rozmowę od ostatniej powieści Roberta Małeckiego "Urwisko" wokół, której zrodziło się ogromne zainteresowanie nie tylko za sprawą ciekawej treści, ale także wplecienia do niej wątku ekologicznego obiektów modułowych firmy MOD21 z grupy Erbud. To pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku. Co ciekawe, kiedy Małecki otrzymał tę propozycję w pierwszym odruchu odmówił, choć spółka zostawiała mu całkowitą wolność twórczość i nie zamierzała ingerować w treść. W końcu doszedł jednak do wniosku, że skoro jest ktoś, kto chce zainwestować w jego powieść, to można to wykorzystać na cele charytatywne i postanowił przeznaczyć całą gażę w wysokości 50 tysięcy na kolejny etap remontu Hospicjum Nadzieja. Kiedy dowiedziała się o tym firma, dołożyła jeszcze 21 tysięcy złotych.

W trakcie spotkania prowadzący przypominał, że Robert Małecki to z wykształcenia politolog, filozof i dziennikarze. Nie zabrakło, więc pytań skąd bierze wiedzę na temat pracy policji, technik prowadzenia śledztwa i zabezpieczenia dowodów.

Autor zdradził też, czy pisaniem zajmuje się codziennie, czy tylko wtedy gdy ma wenę. Robert Małecki zdradził, że stara się codziennie pisać 10 tysięcy znaków. Nie czeka na to, czy będzie miał wenę, czy nie, bo to byłoby ryzykowne, a powieść mogłaby nie powstać.

Fani powieści kryminalnych Roberta usłyszeli podczas spotkania dobrą wiadomość. Daniel Sibiak zdradził, że Aurum Film nabyło prawa do "Wiatrołomów" Roberta Małeckiego. On sam nie kryje zadowolenia i ma nadzieję, że powieść doczeka się ekranizacji. Żartował nawet, że w roli tytułowego bohatera widziałby Clint Eastwooda. Na pytania od czytelniczek, czy słucha audiobooków zdradził, że tak i to najczęściej podczas biegania. Uwielbia głos Piotra Grabowskiego i to jego chciał usłyszeć, czytającego swoje powieści.

Najnowsza powieść Roberta Małeckiego "Zrost" ukaże się 25 października.

Dzisiaj poza pisaniem Robert Małecki zajmuje się nauką kreatywnego pisania. W wolnych chwilach słucha polskiego rocku.

Spotkanie z Robertem Małeckim zorganizowano w ramach projektu "MaraTONY LITERACKIE". To działania, które mają na celu rozbudzić i pozytywnie nastawić społeczeństwo na czytanie książek. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt napisała Małgorzata Dawid.

Na koniec spotkania Robert Małecki pozował do zdjęć ze swoimi Czytelnikami

Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim w Gminnej Bibliotece...

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto