,,Owadzi świat”. Kolejna ekopracownia w Zespole Szkół Samorządowych w Pątnowie FOTO

OPRAC.:
Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Nowy ogródek dydaktyczny pod chmurką przy Publicznym Przedszkolu w ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie łączy aspekty edukacyjne z rekreacyjnymi
Nowy ogródek dydaktyczny pod chmurką przy Publicznym Przedszkolu w ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie łączy aspekty edukacyjne z rekreacyjnymi arch. ZSS w Pątnowie
Już trzecia ekopracownia wzbogaciła bazę dydaktyczną Zespołu Szkół Samorządowych w Pątnowie. Ogródek pod nazwą „Owadzi świat” urządzono dzięki dotacji przyznanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Nowy punkt dydaktyczny pod chmurką przy Publicznym Przedszkolu w ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie łączy aspekty edukacyjne z rekreacyjnymi. Założeniem było utworzenie ogródka w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać istniejącą naturalną przestrzeń w pobliżu przedszkola do celów dydaktycznych, przy jednoczesnym zagospodarowaniu terenu w sposób estetyczny i wykorzystaniu jego walorów rekreacyjnych.

,,Owadzi świat” obsadzono roślinami owadolubnymi i miododajnymi, umieszczono w nim figury owadów, gry dydaktyczne tematycznie nawiązujące do charakteru ogródka. Są tu również wiata z zielonym dachem, urokliwa atrapa drewnianego ula dla zapylaczy oraz hotele dla owadów.

W ekopracowni nie mogło zabraknąć tablic edukacyjnych, które wprowadzają odbiorców w świat owadów i roślin miododajnych. To dodatkowe źródło informacji, które uzmysławia dzieciom wygląd i rolę owadów w przyrodzie, jak wielka jest rola roślin w życiu owadów oraz owadów w życiu i gospodarce człowieka.

Wszystkie rośliny oznakowane są tabliczkami z nazwami gatunkowymi, terminami kwitnienia i kolorem kwiatów, aby w ten sposób ułatwić ich rozpoznawanie. To też źródło wiedzy przy wyborze roślin do własnych ogródków dla całej lokalnej społeczności.

W „Owadzim świecie” będzie prowadzona terenowa edukacja przyrodnicza i ekologiczna, która dopełni tradycyjne zajęcia. Utworzenie ekopracowni było możliwe dzięki dotacji przyznanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu ,,Nasze ekologiczne pracownie”. Całkowity koszt zadania to 79,1 tys. zł, z czego kwota dofinansowania wyniosła 60 tys. zł.

Jest to trzecia ekopracownia, która wzbogaciła bazę dydaktyczną Zespołu Szkół Samorządowych im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie. W jego uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, dyrektorzy szkół i instytucji kultury z terenu gminy, projektant i przedstawiciel wykonawcy ogródka, sołtys wsi Pątnów i przedstawiciele Rady Rodziców.

Eko pracownia w Zespole Szkół w Niebocku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie