Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

,,Owadzi świat”. Kolejna ekopracownia w Zespole Szkół Samorządowych w Pątnowie FOTO

OPRAC.:
Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Nowy ogródek dydaktyczny pod chmurką przy Publicznym Przedszkolu w ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie łączy aspekty edukacyjne z rekreacyjnymi
Nowy ogródek dydaktyczny pod chmurką przy Publicznym Przedszkolu w ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie łączy aspekty edukacyjne z rekreacyjnymi arch. ZSS w Pątnowie
Już trzecia ekopracownia wzbogaciła bazę dydaktyczną Zespołu Szkół Samorządowych w Pątnowie. Ogródek pod nazwą „Owadzi świat” urządzono dzięki dotacji przyznanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Nowy punkt dydaktyczny pod chmurką przy Publicznym Przedszkolu w ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie łączy aspekty edukacyjne z rekreacyjnymi. Założeniem było utworzenie ogródka w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać istniejącą naturalną przestrzeń w pobliżu przedszkola do celów dydaktycznych, przy jednoczesnym zagospodarowaniu terenu w sposób estetyczny i wykorzystaniu jego walorów rekreacyjnych.

,,Owadzi świat” obsadzono roślinami owadolubnymi i miododajnymi, umieszczono w nim figury owadów, gry dydaktyczne tematycznie nawiązujące do charakteru ogródka. Są tu również wiata z zielonym dachem, urokliwa atrapa drewnianego ula dla zapylaczy oraz hotele dla owadów.

W ekopracowni nie mogło zabraknąć tablic edukacyjnych, które wprowadzają odbiorców w świat owadów i roślin miododajnych. To dodatkowe źródło informacji, które uzmysławia dzieciom wygląd i rolę owadów w przyrodzie, jak wielka jest rola roślin w życiu owadów oraz owadów w życiu i gospodarce człowieka.

Wszystkie rośliny oznakowane są tabliczkami z nazwami gatunkowymi, terminami kwitnienia i kolorem kwiatów, aby w ten sposób ułatwić ich rozpoznawanie. To też źródło wiedzy przy wyborze roślin do własnych ogródków dla całej lokalnej społeczności.

W „Owadzim świecie” będzie prowadzona terenowa edukacja przyrodnicza i ekologiczna, która dopełni tradycyjne zajęcia. Utworzenie ekopracowni było możliwe dzięki dotacji przyznanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu ,,Nasze ekologiczne pracownie”. Całkowity koszt zadania to 79,1 tys. zł, z czego kwota dofinansowania wyniosła 60 tys. zł.

Jest to trzecia ekopracownia, która wzbogaciła bazę dydaktyczną Zespołu Szkół Samorządowych im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie. W jego uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, dyrektorzy szkół i instytucji kultury z terenu gminy, projektant i przedstawiciel wykonawcy ogródka, sołtys wsi Pątnów i przedstawiciele Rady Rodziców.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto