Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasteczko ruchu rowerowego i kolejna ekopracownia w Szkole Podstawowej nr 4 w Wieluniu FOTO, WIDEO

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Wideo
od 16 lat
Przy Szkole Podstawowej nr 4 w Wieluniu powstaje miasteczko ruchu rowerowego. Placówka w ostatnim czasie wzbogaciła się też o kolejną ekopracownię - już trzecią dofinansowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Przy Szkole Podstawowej nr 4 trwa budowa miasteczka ruchu rowerowego. Powstaje w miejscu starego toru do nauki jazdy na dwóch kółkach, który służył placówce przy ul. 18 Stycznia przez 20 lat. Nowy obiekt będzie wyposażony m.in. w znaki drogowe, światła przenośne, imitację przejazdu kolejowego, tablice edukacyjne.

- Bardzo cieszymy się z nowej inwestycji na placu naszej szkoły i z niecierpliwością czekamy na jej ukończenie, co ma nastąpić około połowy listopada. Zobaczymy, jakie będą efekty, ale jesteśmy pełni dobrych myśli i nadziei - mówi Małgorzata Żuchowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu.

Inwestycja przy czwórce zlecona przez Urząd Miejski to jeden z elementów projektu pod nazwą „Podniesienie jakości bezpieczeństwa na drogach w gminie Wieluń”, finansowanego w 85 proc. ze środków unijnych. Inne ujęte w nim zadania to m.in. zakup mobilnych miasteczek ruchu drogowego dla trzech szkół (SP nr 5, Bieniądzice, Ruda) oraz symulatora przejścia dla pieszych (SP nr 2). Aktualnie ratusz zbiera oferty od firm zainteresowanych dostawą urządzeń.

ZOBACZ WIDEO:

od 16 lat

W ostatnim czasie w Szkole Podstawowej nr 4 oddana została do użytku ekopracownia chemiczno- fizyczna, która stwarza uczniom dogodne warunki do odkrywania piękna i siły nauk przyrodniczych. Nowocześnie wyposażona sala dydaktyczna powstała dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w kwocie prawie 60 zł. Całkowity koszt zadania wyniósł 80,5 tys. zł.

- Wierzę, że uczniowie dzięki klimatowi stworzonemu w nowo powstałej pracowni łatwiej będą pozyskiwać wiedzę i wykształcą w sobie postawę badawczą, co zaowocuje rozwojem młodych talentów – odkrywców. Zakupione pomoce dydaktyczne oraz sprzęt umożliwią realizację tych zamierzeń. Mogę kształtować świadomość ekologiczną młodego pokolenia, eksperymentować, aktywizować uczniów, a także motywować ich do działania – wymienia zalety ekopracowni Milena Caban, nauczyciel chemii i fizyki w SP nr 4.

To już trzecie przedsięwzięcie wzbogacające bazę dydaktyczną w czwórce zrealizowane przy wsparciu WFOŚIGW w Łodzi. Wcześniej urządzono salę biologiczno-przyrodniczą oraz ekopracownię pod chmurką. ZOBACZ RÓWNIEŻ: Uroczyste otwarcie nowej ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 4 w Wieluniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto