Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoła Podstawowa w Masłowicach realizuje projekt dofinansowany przez Lasy Państwowe. Pierwszoklasiści ślubowali… w leśniczówce

OPRAC.:
Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
arch. SP w Masłowicach
Ogródek dydaktyczny pod chmurką powstanie na terenie Szkoły Podstawowej w Masłowicach w ramach programu Lasów Państwowych „Klasa z drewna”. To też okazja do zaznajamiania dzieci m.in. z pracą leśników. Na dobry początek zorganizowano wizytę w Leśnictwie Pyszków, gdzie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie

W niezwykłej scenerii złożyli ślubowanie uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Masłowicach. Uroczystość odbyła się w leśniczówce Pyszków na terenie Nadleśnictwa Złoczew, a wizyta w tym miejscu miała związek z realizowanym przez szkołę projektem dofinansowanym przez Lasy Państwowe w konkursie „Klasa z drewna”. Dzięki inicjatywie, skoncentrowanej na roli pszczół w przyrodzie, powstanie ogródek dydaktyczny na terenie SP w Masłowicach.

Liderka projektu pod nazwą „Pszczoły - mieszkańcy pól i lasów” Bożena Kubiak przygotowała ceremoniał ślubowania przy aktywnym udziale rodziców i pracowników Nadleśnictwa Złoczew. Uczniowie wypowiedzieli przysięgę w sali z kominkiem, gdzie czuć było atmosferę życzliwości pracujących tam ludzi. Należytą oprawę wydarzenia zapewnił udział pocztu sztandarowego oraz obecność godła RP i herbu Gminy Wieluń.

W leśnym punkcie edukacyjnym „Słoneczna Polana” gościli również uczniowie klas V – VIII. Podzieleni na trzy grupy, zapoznali się z tajnikami pracy leśników, warstwami lasu, gatunkami drzew i życiem leśnych pszczół. Udali się również pod pomnik powstańców styczniowych, gdzie wysłuchali opowieści o bohaterach 1863 r. i oddali im hołd. Na zakończenie wszyscy spędzili czas przy gorącej herbacie, ognisku i upieczonych przez rodziców ciastach.

Do konkursu Lasów Państwowych „Klasa z drewna” SP w Masłowicach złożyła wniosek opiewający na kwotę 78 tys. zł. Dzięki przyznanym środkom powstanie na terenie działki szkolnej punkt dydaktyczny na świeżym powietrzu, w którym znajdą się tablice i gry edukacyjne oraz różnorodne gatunki roślin.

Projekt „Pszczoły - mieszkańcy pól i lasów” zakłada opracowanie programu edukacyjnego opartego na materiałach Lasów Państwowych, realizowanego wraz z Nadleśnictwem Wieluń, Nadleśnictwem Złoczew i innymi instytucjami. Na prawie każdym przedmiocie odbędą się zajęcia poświęcone myśli przewodniej projekt według scenariuszy opracowanych przez nauczycieli.

- Projekt ma przybliżyć uczniom, wychowankom i innym grupom docelowym projektu tematykę przyrodniczą-leśną w kontekście roli pszczół jako ważnych członków ekosystemu lasów i pól, które otaczają szkołę. Celem jest aktywizacja dzieci i młodzieży, uatrakcyjnienie nauczania poprzez prowadzenie zajęć terenowych i żywych lekcji przyrody, rozwijanie zainteresowań z zakresu edukacji przyrodniczo – leśnej, ochrony przyrody i działań Lasów Państwowych, jak również promocja Lasów Państwowych oraz trwałej i zrównoważonej gospodarki leśnej – opisuje założenia przedsięwzięcia Janusz Jasiński, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto