Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Minęło pięć lat działalności zarządu powiatu w Wieluniu. Ponad 200 mln zł pozyskano na inwestycje

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W listopadzie minęło pięć lat działalności obecnego zarządu powiatu w Wieluniu. W tym czasie powiat pozyskał rekordowe w swojej historii środki na inwestycje. Jak wyliczył wicestarosta Krzysztof Dziuba, mowa o kwocie ponad 210 mln zł. W naszej galerii zdjęć znajdziecie top 15 największych inwestycji, na jakie powiat pozyskał pieniądze w ciągu tych pięciu lat.
emisja bez ograniczeń wiekowych

W listopadzie mija pięć lat odkąd władzę w powiecie wieluńskim objął obecny zarząd. Było to rekordowe pięć lat w historii samorządu pod względem wykonanych inwestycji i pozyskanych środków zewnętrznych.

Myślę, że możemy to podsumować krótko jako dobry czas. Dzięki dobrej współpracy z panem starostą Markiem Kielerem, całym zarządem, radą powiatu, posłem Pawłem Rychlikiem nasze wyniki jeśli chodzi o inwestycje są na pewno dużo lepsze niż oczekiwaliśmy - mówi wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba.

Jak mówi wicestarosta, w ciągu pięciu lat na same inwestycje powiat pozyskał ponad 210 mln zł. Dziuba dodaje, że wcześniej w budżetach na inwestycje przeznaczano po kilkanaście milionów zł.

Będziemy na zarządzie pracować nad budżetem na przyszły rok i tam ponad 74 mln zł przeznaczamy na inwestycje. Wszystko to są środki zewnętrzne z niedużym dodatkiem środków własnych powiatu. Teraz dużo mówimy w tej dużej polityce o różnych umowach koalicyjnych. My również podpisywaliśmy na początku umowę koalicyjną. Trzy priorytety były wskazane: rozwój infrastruktury drogowej, rozwój szpitala i rozwój infrastruktury sportowej przy szkołach. W zasadzie tam była tylko hala przy Zespole Szkół nr 1 wpisana, a wiemy już dziś, że dużo więcej tych obiektów sportowych udało nam się albo odnowić, albo zbudować, więc w tych obszarach 210 mln zł albo zostało już wydanych, albo zostało zapisane w budżecie, są podpisane umowy - mówił przed posiedzeniem zarządu wicestarosta.

Wicestarosta wśród najważniejszych inwestycji, które udało się wykonać wskazuje między innymi wspomnianą już halę sportową przy Zespole Szkół nr 1. Z kolei starosta Marek Kieler wskazuje na inwestycje w ochronę zdrowia, w tym budowę nowego SOR-u i zakup sprzętu na potrzeby wieluńskiego szpitala.

Rocznie około 13 tys. pacjentów przebywa w naszym szpitalu i naturalną rzeczą jest, że ten sprzęt się zużywa, zostaje wyeksploatowany i trzeba to uzupełnić nowym sprzętem nowocześniejszym, jak chociażby rezonans magnetyczny, który się pojawił w naszym szpitalu. W moim odczuciu zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby mieszkańcom naszego powiatu żyło się lepiej, wygodniej i bezpieczniej - mówi Marek Kieler.

W naszej galerii zdjęć prezentujemy top 15 inwestycji o największe wartości, na które powiat wieluński pozyskał środki zewnętrzne w ciągu minionych pięciu lat. Znajdziecie tam zarówno inwestycje już zakończone, trwajcie, jak i te, które dopiero się rozpoczną, ale powiat ma już na nie środki. W opisach zdjęć znajdziecie informacje o kosztaach inwestycji (tylko środki, które przechodzą przez budżet powiatu: dotacje i środki własne). W przypadku zadań zakończonych jest to wartość ostateczna, w przypadku pozostałych wartość zgodna z wnioskami o dofinansowanie i zapisami w budżecie.

Zdaniem starosty Marka Kielera najważniejsze inwestycje, na które pozyskano środki w ostatnich pięciu latach to remonty i doposażenie wieluńskiego szpitala.

Minęło pięć lat działalności zarządu powiatu w Wieluniu. Pon...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto