Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

TOP 10 największych inwestycji powiatu wieluńskiego na 2024 rok. Zobacz co zaplanowano w budżecie

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Na ostatniej w 2023 roku sesji Rady Powiatu w Wieluniu radni przyjęli budżet na 2024 rok, a w nim znalazło się ponad 75 mln zł na inwestycje. Pieniądze trafią na remonty dróg, szkoły, czy szpital. W naszej galerii zdjęć znajdziecie 10 inwestycji, na które w 2024 roku przeznaczono najwięcej pieniędzy. W opisach zdjęć znajdziecie też informacje o całkowitej wartości zdań.
emisja bez ograniczeń wiekowych

Budżet na 2024 rok rada powiatu przyjęła w środę 27 grudnia. To rekordowy budżet w historii powiatu wieluńskiego, w którym zaplanowano ponad 75 mln zł na inwestycje. Za przyjęciem planu finansowego na przyszły rok zagłosowało 17 radnych. Od głosu wstrzymał się jedynie Andrzej Stępień, który zarzucał zarządowi, że zbyt małe środki zaplanowano na inwestycje drogowe w gminie Wierzchlas. Więcej informacji o budżecie znajdziecie w naszym materiale filmowym.

Warto podkreślić, że powiat wieluński nie zwiększa zadłużenia, by zrealizować zaplanowane zadania. Jakie inwestycje zaplanowano na 2024 rok? Jest ich całkiem sporo. To zadania, które zostały już rozpoczęte i będą kontynuowane w kolejnych latach oraz zupełnie nowe. Spor środki trafią na remonty dróg, w tym na rozpoczętą już drogę Rychłocice - Gabrielów, czyli zadanie o łącznej wartości prawie 36 mln zł. Spore pieniądze trafią też na przebudowę ul. Jagiełły w Wieluniu. Blisko 3 mln zł przeznaczono na przyszły rok na przebudowę oddziału położniczo - ginekologicznego w wieluńskim szpitalu. To zadanie kosztować będzie łącznie ponad 31 mln zł. Pieniądze przeznaczono też na inwestycje w szkołach ponadpodstawowych, w tym na infrastrukturę sportową w I LO oraz Branżowe Centrum Umiejętności w ZS nr 1.

W naszej galerii zdjęć znajdziecie 10 największych inwestycji zaplanowanych na 2024 rok. W opisach zdjęć znajdziecie informacje o kwotach przeznaczonych na realizację tych zadań w przyszłym roku (według tych kwot uszeregowaliśmy zadania) oraz o ich całkowitej wartości. Zobaczcie, co będzie się działo w 2024 roku.

Radni 17 głosami za przyjęli budżet, w którym na inwestycje zaplanowano ponad 75 mln zł. Na kolejnych zdjęciach znajdziecie informacje o 10 największych inwestycjach zaplanowanych na 2024 rok.

TOP 10 największych inwestycji powiatu wieluńskiego na 2024 ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto