MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rudzie powinny ruszyć za dwa miesiące! Zobaczcie, co już udało się zrobić

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Za dwa miesiące Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rudzie pod Wieluniem powinny zacząć działać. Zadania stworzenia takiego miejsca dla mieszkańców powiatu wieluńskiego podjęło się stowarzyszenie Tacy Sami. We wtorek odbyło się spotkanie podsumowujące to, co już udało się zrobić. Prezes stowarzyszenia Waldemar Kluska dziękował za wsparcie inicjatywy radnym Rady Miejskiej w Wieluniu, władzom powiatu i zarządom osiedli, które przekazały środki na rzecz utworzenia warsztatów.

Na terenie zabytkowego majątku podworskiego w Rudzie koło Wielunia powstaje Dom Seniora oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Obu zadań podjęło się stowarzyszenie Tacy Sami. We wtorek 2 kwietnia odbyło się spotkanie podsumowujące to, co już udało się zrobić z budynkami gospodarskimi kompleksu, gdzie powstają warsztaty.

Stowarzyszenie tworzy je między innymi przy wsparciu finansowym powiatu wieluńskiego oraz gmin, w tym gminy Wieluń, która dzięki decyzji radnych Rady Miejskiej przekazała na ten cel 150 tys. zł. Inwestycję, która ma służyć niepełnosprawnym mieszkańcom naszego powiatu wsparły też zarządy wieluńskich osiedli.

Budynki, w których powstają warsztaty zmieniają oblicze. Widać to nie tylko z zewnątrz, ale i w środku. Warsztaty powinny ruszyć za dwa miesiące. Podczas wtorkowego spotkania prezes stowarzyszenia Waldemar Kluska dziękował za otrzymane wsparcie.

To, co zaprezentowaliście to jest ogromna świadomość potrzeb tej może niewielkiej grupy odbiorców z terenu gminy Wieluń i powiatu wieluńskiego - mówił Waldemar Kluska.

Prezes stowarzyszenia dziękował też lokalnej społeczności na czele z sołtysem Rudy Ryszardem Radziwołkiem. To właśnie mieszkańcy Rudy wielokrotnie pomagali stowarzyszeniu w pracach na terenie kompleksu. Podziękowania trafiły też do Elżbiety Urbańskiej - Golec, dyrektorki Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. To właśnie przy współpracy z uczniami tej placówki powstała aranżacja terenu.

Kluska mówił o tym, że powstające w Rudzie warsztaty to wspólny sukces wielu osób i przykład na to, że można ponad podziałami zrobić coś wspólnie dla dobra innych.

Starosta wieluński Marek Kieler mówił z kolei o tym, że zarówno dla zarządu powiatu jak i rady oczywistym było wsparcie inicjatywy stowarzyszenia.

Nie odbyło się to bez analizy potrzeb osób z niepełnosprawnością i ich rodzin - mówił Marek Kieler - potrzeby są, brakuje miejsca, w ośrodku WTZ w Olewinie jest bardzo ciasno i są duże kolejki, żeby poprzyjmować te osoby, które chciałyby skorzysta z Warsztatów Terapii zajęciowej.

Głos zabrał także przewodniczący Rady Miejskiej w Wieluniu Piotr Radowski, który podkreślał, że gmina Wieluń jest najliczniejszą na terenie powiatu wieluńskiego, stąd też naturalnym dla niego było, że to właśnie ten samorząd powinien w największym stopniu wesprzeć adaptację budynków w Rudzie na warsztaty. Radowski podkreślał, że to właśnie radni podjęli decyzję, by przekazać 150 tys. zł na warsztaty.

Mamy pełną świadomość, że ten obiekt będzie się znajdował na terenie gminy Wieluń, która jest największa gminą w powiecie wieluńskim i dla mnie, dla wszystkich jest zrozumiałe, że ten główny, największy ciężar powinna podjąć również gmina Wieluń. Tak też się stało dlatego wszystkim radnym, którzy poparli tą inicjatywę bardzo dziękuję - mówił Radowski.

Powstające Warsztaty Terapii Zajęciowej mają przygotować osoby z niepełnosprawnościami do życia zawodowego.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rudzie powinny ruszyć za dwa ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto