Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert Charytatywny Miłość dla Mai. W wieluńskim kinie wystąpi m.in. Kasia Wilk

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Burmistrz Miasta i Gminy Wieluń oraz Stowarzyszenie „Łączy Nas Wieluń” zapraszają na Koncert Charytatywny "Miłość dla Mai", który odbędzie się 15 lutego w kinie "Syrena".. Na scenie wystąpią: Kasia Wilk, Natalia Lubrano, Jakub Luboiński, Wiktoria Wlaźlik oraz Katarzyna Wojtasik & Przyjaciele. Celem koncertu jest zebranie funduszy celem sfinansowania kosztownej i niezbędnej dla Mai rehabilitacji ruchowej. Koszt cegiełki umożliwiającej wstęp na koncert to 70 zł i jest ona przekazywana bezpośrednio do puszek Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą".

Koncert charytatywny dla młodej Wielunianki

Burmistrz Miasta i Gminy Wieluń oraz Stowarzyszenie „Łączy Nas Wieluń” zapraszają na koncert charytatywny „MIŁOŚĆ DLA MAI”. Impreza mająca na celu wsparcie rehabilitacji Mai, młodej mieszkanki Wielunia została zaplanowana na czwartek, 15 lutego o godzinie 18. Na scenie wieluńskiego kino-teatru wystąpią:

  • Kasia Wilk
  • Natalia Lubrano
  • Jakub Luboiński
  • Wiktoria Wlaźlik
  • Katarzyna Wojtasik & Przyjaciele

Celem koncertu jest zebranie funduszy celem sfinansowania kosztownej i niezbędnej dla Mai rehabilitacji ruchowej- przekazuje Wiktoria Wlaźlik, organizatorka koncertu.

Między występami poszczególnych artystów odbędą się licytacje wartościowych przedmiotów otrzymanych przez przedsiębiorców wspierających tą inicjatywę. Wstępem na koncert jest cegiełka w wysokości 70zł/os. przekazywana wprost do dedykowanych puszek z ramienia Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą".

Koncert Charytatywny Miłość dla Mai. W wieluńskim kinie wyst...

Przy wejściach do sali kinowej przywitają Państwa wolontariusze ze specjalnie oznakowanymi puszkami. Nie prowadzimy wcześniejszej rezerwacji miejsc. Ilość miejsc jest ograniczona- informuje organizatorka koncertu charytatywnego dla Mai.

Marzeniem Mai jest samodzielnie chodzić!

Maja przyszła na świat 25 lutego 2003 r. Jak się później okazało z bardzo rzadką chorobą metaboliczną tak zwaną chorobą syropu klonowego. Jest to wrodzone zaburzenie przemiany aminokwasów. Akumulacja aminokwasów jest bardzo toksyczna zwłaszcza dla mózgu. Zbyt późno postawiona diagnoza doprowadziła do śpiączki ,której trzy tygodnie pozostawiły po sobie ogromne spustoszenie w organizmie córeczki. Rokowania na przyszłość były bardzo złe, gdyż lekarze przewidywali, że Maja będzie w stanie wegetatywnym.

Na dzień dzisiejszy córeczka samodzielnie nie chodzi ma porażone zarówno rączki jak i nogi ma również problemy z wymową ale na pewno nie jest to stan wegetatywny. Dzięki ogromnej sile woli Maja poprzez rehabilitację obecnie chodzi za pomocą balkonika. Jest bardzo kontaktową i pogodną dziewczynką. Marzeniem Mai jest samodzielnie chodzić !!! Aby to marzenie mogło się spełnić Maja musi bardzo dużo ćwiczyć .Wymaga codziennej rehabilitacji ruchowej, której godzina to koszt ok 120zł. Dodatkowo wskazane jest dla córki uczestniczenie w co najmniej 4 turnusach rehabilitacyjnych w roku co daje wspaniałe efekty, gdyż jest to dziennie ok 4-5 godzin specjalistycznej rehabilitacji, masaży , basenu, hipoterapii, logopedy … niestety koszty są ogromne jeden 2 tygodniowy turnus to koszt ok. 7.500 tysiąca złotych- wylicza Monika, mama Mai.

By wspomóc walkę Mai i jej rodziny o normalne życie wystarczy wpłacić dowolną darowiznę na rzecz Fundacji dzieciom „Zdążyć z pomocą” nr 224869699 KRS0000037904 Maja Tarnowska

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto