Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fundacja Młodzi Propagują Sztukę działa już od 6 lat !

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Nikt w regionie nie propaguje sztuki tak, jak oni! Ta niezwykła fundacja zajmująca się organizacją wielu niesamowitych projektów działa już 6 lat. Zobaczcie, w jakich wydarzeniach dzięki niej mieliśmy okazję uczestniczyć w ostatnich latach.

Funkcjonują już od 6 lat !

Nasz Facebook nie oddaje tego co robimy, co się u nas dzieje i jak wiele działań podejmujemy. Mamy mocne postanowienie, że od przyszłego roku to naprawimy- zapewnia Fundacja Młodzi Propagują Sztukę w dniu swoich szóstych urodzin.

Nagrodzona przez Sejmik Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury, doceniana przez instytucje kultury i mieszkańców. Fundacja Młodzi Propagują Sztukę już od 6 lat dba o to, aby zarówno w mieście, okolicy, a nawet województwie nie brakowało niesamowitych inicjatyw.

Fundacja Młodzi Propagują Sztukę działa jako grupa nieformalna od kwietnia 2017 r., a jako Fundacja od grudnia 2017 r. Promujemy sztukę rozumianą jako film, muzykę czy taniec. Organizujemy spotkania, warsztaty gry na djembe, wyjazdy oraz tworzymy murale. Wspieramy również grupy nieformalne przy realizacji ich pomysłów i pasji. Robimy wiele. Zrobimy jeszcze więcej!- zapewnia Marek Patyk, prezes Fundacji.

Fundacja Młodzi Propagują Sztukę działa już od 6 lat !

Pierwszy projekt grantowy

Grupa nieformalna Młodzi Propagują Sztukę w kwietniu 2017 roku złożyła wniosek do Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, który został pozytywnie rozpatrzony i otrzymała 4 364 zł grantu. Dzięki tej kwocie zakupione zostały bębny djembe oraz wykonany mural pn. ”Wyloguj się do życia”.

Działo się przez te lata!

Wszystkich inicjatyw Fundacji Młodzi Młodzi Propagują Sztukę po prostu nie sposób wymienić. Od murali, poprzez warsztaty, wycieczki, spotkania, pikniki, obozy i wiele wiele innych po pozyskanie licznych dofinansowań i realizację najróżniejszych projektów.

Tylko w roku 2022 Fundacja, oczywiście ponownie w wielkim skrócie, może pochwalić się między innymi takimi działaniami, jak :

  • koncert Orkiestry Dętej w Słupsku z bębnami
  • skuteczne złożenie uwag do programu współpracy z organizacjami pozarządowymi – m.in. wniosek o poszerzenie zakresu zadań z zakresu kultury i sztuki,
  • realizacja projektu EKOTROPEM, w ramach którego zostały rozmieszczone skrytki geocachingowe dot. bioróżnorodności ekologicznej
  • realizacja projektu EKOSENIOR
  • W ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego w ramach którego przy współpracy z Wieruszowskim Domem Kultury zostało zorganizowanych 13 wydarzeń
  • realizacja projektu EKOPIĘKNO w ramach którego zorganizowaliśmy warsztaty m.in. tworzenia świec, mydełek
  • realizacja animacji z bębnami afrykańskimi dla Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu, dzieci i seniorów w Załęczu Wielkim,
  • koncerty, kina plenerowe i samochodowe
  • udział w projekcie "Jak Rozmawiać"
  • muzyczny doping podczas Mistrzostw Przedszkolaków w Szklarskiej Porębie

Rok 2023 to jeszcze więcej inicjatyw

Ostatnie miesiące były wypełnione prowadzonymi animacjami, warsztatami i spotkaniami. Fundacji udało się pozyskać kolejne dofinansowania i zakupić kolejne instrumenty oraz sprzęt. Fundacja Młodzi Propagują Sztukę zorganizowała między innymi cykl warsztatów muzyki żałobnej dla 8 orkiestr dętych z województwa łódzkiego i opolskiego, które zakończyły się próbą ponad 150 muzyków.

Fundacja była także organizatorem Wieluńskiego Festiwalu Aktywności Społecznej realizowanego przy współpracy z Powiatową Radą Działalności Pożytku Publicznego w Wieluniu i Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu.

ZOBACZCIE PODSUMOWANIE OSTATNICH MIESIĘCY NA FANPEJDŻU FUNDACJI

Dziękujemy wszystkim partnerom, współpracownikom, koordynatorom, wolontariuszom, instytucjom, grantodawcą i innym, którzy przyczynili się do tych sukcesów!

ZOBACZ TAKŻE:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto