Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Finał WOŚP 2024 w Wieluniu. Wolontariusze kwestują, dzieje się w hali Zespołu Szkół nr 1!

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
W niedzielę, 28 stycznia, po raz 32. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Wieluniu sztab WOŚP tradycyjnie już zawiązał się przy Wieluńskim Domu Kultury, a areną orkiestrowych wydarzeń wzorem ubiegłego roku stała się hala sportowa Zespołu Szkół nr 1

W 2024 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem „Płuca po pandemii”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych. Doroczna akcja dobroczynna dyrygowana przez Jurka Owsiaka jest organizowana po raz 32.

W niedzielę 28 stycznia dla sztabu WOŚP zawiązanego przy Wieluńskim Domu Kultury od godzin rannych kwestuje 145 wolontariuszy. Wśród nich Mikołaj Franaszek, uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, dla którego jest to drugi udział w WOŚP w tej roli.

- Bardzo mi się spodobało w tamtym roku, dlatego chętnie przyłączyłem się ponownie do WOŚP jako wolontariusz. Cieszę się bardzo, że mogę w ten sposób pomóc innym. Wielu ludzi podchodzi, także jest bardzo pozytywnie – podsumował Mikołaj.

Licytacja złotych, srebrnych i bursztynowych serduszek przeprowadzona na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej przyniosła 62,3 tys. zł. Od godz. 13 areną orkiestrowych wydarzeń stała się hala sportowa Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wojska Polskiego 32. Tu też odbędzie dogrywka aukcji serduszek (od godz. 18:30) i licytacje innych przedmiotów.

Podczas wieluńskiego Finału WOŚP nie mogło zabraknąć oczywiście koncertów. Na scenie w hali ZS nr 1 zaplanowano występy lokalnych wykonawców No Remorse, Spontan, After Work, Co Z Tego, Projekt B. oraz Vyskę.

Na młodych uczestników imprezy czekają bezpłatne dmuchańce, animacje, zabawy z grupą Rytmiks, parada maskotek. Przewidziano również instruktaż pierwszej pomocy prowadzony przez strażaków z wieluńskiej komendy PSP, stoisko policji, pokazy tańca Body Design oraz wspólne tańczenie poloneza. Całość zwieńczy światełko do nieba o godz. 20 na parkingu przy hali sportowej.

Wydarzeniem poprzedzającym orkiestrowe granie w hali sportowej ZS nr 1 był bieg pod nazwą „Policz się z cukrzycą”. Jego uczestnicy pokonali dystans ponad 5 kilometrów. Fotorelację z biegu zamieścimy w oddzielnym materiale.

Przedmioty przekazane wieluńskiemu sztabowi WOŚP można licytować TUTAJ. Więcej informacji na profilu facebookowym WOŚP Wieluń.

Cel 32. Finału, czyli na co zbiera WOŚP?

W 32. Finał WOŚP włączy się w sumie 1685 sztabów (o 32 więcej niż przed rokiem), z czego 100 zlokalizowanych jest poza granicami Polski. Cel zbliżającej się zbiórki, ogłoszony pod koniec października, to "Płuca po pandemii". Zadbamy o zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce istnieje 64 takich jednostek. Fundacja planuje kupić urządzania dla:

  • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne,
  • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry,
  • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy,
  • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc,
  • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.
od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto