18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Foto Damian mistrzem WLS. Wielkie emocje w finale [ZDJĘCIA]

To był pojedynek godny finału Wieluńskiej Ligi Siatkówki Body Art. Wygrała drużyna Foto Damian Hatshepsut Lexon, ale nie przyszło jej to łatwo. O mistrzostwie rozstrzygnął dopiero „złoty set”.

Liczna publiczność nie miała na co narzekać. Finałowy pojedynek pomiędzy Foto Damianem i Oknobudem stał na bardzo wysokim poziomie, a emocje momentami sięgały zenitu. - To był prawdopodobnie najlepszy finał w historii rozgrywek – powiedział po spotkaniu Dawid Małolepszy, zawodnik Oknobudu i organizator 11. edycji WLS. W sumie drużyny Foto Damiana i Oknobudu rozegrały w finale aż 11 setów!

Pierwszy mecz Foto Damian wygrał 3:2 i wydawało się, że więcej nerwów będzie po drugiej stronie siatki. Jednak rewanżowe spotkanie od początku układało się po myśli zawodników Oknobudu. Zachowywali więcej zimnej krwi, rzadziej się mylili i pewnie wygrali dwa pierwsze sety.

Foto Damian obudził się w trzecim secie. Zwycięzcy sezonu zasadniczego zaczęli grać na swoim normalnym poziomie i udało się im doprowadzić do tie-breaka. W piątej partii znów jednak lepszy był Oknobud, więc trzeba było rozegrać „złotego seta”. W decydującej partii dominowali siatkarze Foto Damiana i mimo nerwowej końcówki, mogli cieszyć się z wygranej.

Dodatkowego seta kibice oglądali także w meczu o trzecie miejsce pomiędzy Marteksem Dzietrzkowice i Ireksem Skomlin. Martex wygrał 3:0, ale na nic to się zdało, bo kolejną partię gładko wygrali siatkarze ze Skomlina i to oni odebrali brązowe medale.

Zanim rozegrano spotkania finałowe, odbyły się mecze o miejsca 5-8. Piąte miejsce wywalczył Lobo Tom-Chłód, który też potrzebował „złotego seta”, by rozprawić się z drużyną Papier Serwis Lubax. Na siódmym miejscu skończyli rozgrywki Budowlani FHU Stępień, którzy w sobotę po raz drugi ograli Margo Pątnów, tym razem w tie-breaku.

Finałowym zmaganiom towarzyszyły konkursy. Najbardziej precyzyjną zagrywką popisał się Jacek Jesionek (Lobo), a najefektowniejszego „gwoździa” wbił Tomasz Kolebski (Foto Damian). Dodatkową atrakcją była możliwość sprawdzenia zasięgu na specjalnym urządzeniu, z czego zawodnicy chętnie korzystali. Medale i nagrody wręczał zawodnikom burmistrz Janusz Antczak, który obejrzał finałowy mecz.