Wieluńska Liga Siatkówki. KS Kąty bliżej mistrzostwa [ZDJĘCIA]

ryb
W pierwszym meczu o mistrzostwo Wieluńskiej Ligi Siatkówki drużyna KS Kąty pokonała Oknobud 3:0. Rewanż 17 kwietnia

KS Kąty to debiutant w WLS, ale w jego składzie są zawodnicy znani z trzecioligowych występów w Siatkarzu Wieluń (bracia Białkowie, Tomasz Wencel). Pierwsze dwa sety finałowego starcia rozstrzygały się na przewagi, trzeci Kąty wygrały wyraźnie. Jeśli za dwa tygodnie wygrają rewanżowe spotkanie, będą cieszyć się ze złotego medalu. Jeśli zwycięży Oknobud, o mistrzostwie zdecyduje złoty set.

W pierwszym spotkaniu o trzecie miejsce Siatkarz Sokolniki nie dał szans drużynie Auto Centrum Apanasiewicz. Dość jednostronny przebieg miały też spotkania o lokaty 5-8, w których lepsze okazały się ekipy Eskulapa (młodzież Siatkarza) oraz PSP Wieluń. Wyniki:

KS Kąty - Oknobud Czery Koła Gaz 3-0 (26-24, 30-28, 25-18)
Argot KS Siatkarz Sokolniki - Auto Centrum Apanasiewicz 3-0 (25-20, 25-11, 25-20)
Latakia- Eskulap 1-3 ( 25-20, 20-25, 21-25, 18-25)
PSP Wieluń- STPS Irex Skomlin 3-0 (25-20, 25-23, 25-22)