KS Kąty mistrzem Wieluńskiej Ligi Siatkówki [ZDJĘCIA]

Zbyszek Rybczyński
KS Kąty mistrzem Wieluńskiej Ligi Siatkówki. Młoda drużyna pokonała w finale weteranów z Oknobudu

W dwóch meczach decydujących o tytule mistrzowskim zawodnicy KS Kąty dali sobie odebrać tylko dwa sety. W pierwszym spotkaniu wygrana 3:0 nie była wielkim zaskoczeniem, bo Oknobud wyszedł na parkiet w okrojonym składzie. W rewanżu było jednak na odwrót. Reprezentujący barwy Kątów bracia Białkowie pojechali z trzecioligowym Siatkarzem Wieluń na turniej do Sieradza, zaś Oknobud rzucił do ataku wszystkie siły, z Robertem Majtyką na czele.

Na papierze wiele wskazywało, że o mistrzostwie rozstrzygnie złoty set - taki scenariusz ziściłby się w przypadku zwycięstwa Oknobudu w jakimkolwiek stosunku. Kalkulacje i nadzieje weteranów Wieluńskiej Ligi Siatkówki oraz ich fanów wzięły jednak w łeb w zderzeniu z bardzo dobrze dysponowanym rywalem. Nawet grając w osłabieniu, zawodnicy KS Kąty okazali się wymagającym przeciwnikiem. Szybko pozbierali się po przegranym pierwszym secie, zasłużenie wygrali mecz 3:2 i mogli cieszyć się ze złotych medali.

Wielkich emocji nie zabrakło w pozostałych spotkanich. W starciu o trzecie miejsce zespół Auto Centrum Apanasiewicz wziął srogi rewanż za porażkę 0:3 w pierwszym meczu z ekipą Argotu Sokolniki, wygrywając 3:1 i dodatkową partię 25-21. W rewanżowym pojedynku o miejsce siódme Skomlin wygrał z PSP Wieluń 3:2 (w pierwszym meczu 3:0 dla PSP), ale w złotym secie to PSP okazało się mnimalnie lepsze. Nie odbył się mecz o miejsca 5-6, ze względu na problemy ze składem drużyna Latakii oddała go walkowerem. Tym samym piątą lokatę zajął Eskulap.

Na miejscach 9-10 zostały sklasyfikowane drużyny z Gorzowa i Krzepic. Ci pierwsi grali w lidze na specjalnych warunkach, ich wyniki nie były brane pod uwagę. Z kolei Krzepice wycofały się w trakcie rozgrywek i w efekcie wszystkie mecze z ich udziałem organizatorzy zaklasyfikowali jako walkowery.