KS Kąty obronił mistrzostwo Wieluńskiej Ligi Siatkówki [ZDJĘCIA]

ryb
Drużyna KS Kąty wywalczyła mistrzostwo Wieluńskiej Ligi Siatkówki 2016/2017. To drugie z rzędu złoto tej drużyny

W pierwszym meczu finałowym KS Kąty pokonał STPS Irex Skomlin 3:2. Gdyby w rewanżowym pojedynku wygrał STPS, o mistrzostwie przesądziłby złoty set. Jednak drużyna z Kątów i tym razem okazała się lepsza. Zwyciężyła 3:1 i po raz drugi z rzędu mogła cieszyć się z tytułu mistrza Wieluńskiej Ligi Siatkówki.

Ostatnie pojedynki 15. sezonu WLS zostały rozegrane w sobotę, 6 maja. Zanim w wieluńskiej hali WOSiR rozpoczął się pojedynek o złoto, toczyła się rywalizacja o miejsca 3-8. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy Oknobud Cztery Koła Gaz, którzy pokonali Martex Dzietrzkowice 3:1 i nie dali większych szans rywalowi w złotym secie.

Puchary i medale wręczał burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, który życzył, aby amatorskie rozgrywki były kontynuowane w kolejnych latach.