Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bronisław Mituła "wyleci" z Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Wieluniu? Radny nie pojawia się na posiedzeniach

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Klub: Łączy Nas Wieluń

Reprezentant klubu:  Łączy Nas Wieluń
Klub: Łączy Nas Wieluń Reprezentant klubu: Łączy Nas Wieluń Zbigniew Rybczyński
Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Wieluniu radni pochylą się nad tematem odwołania Bronisława Mituły z Komisji Rewizyjnej. Powodem są nieobecności radnego na posiedzeniach. Komisja jednogłośnie przy obecności 6 członków zawnioskowała o przygotowanie projektu uchwały w sprawie odwołania radnego. Mituła, jak podają autorzy projektu w latach 2023 - 2024 na 12 posiedzeń obecny był tylko na 3. Radny jest obecnie jedynym przedstawiciel klubu Łączy Nas Wieluń w komisji. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia wszystkich obecnych członków Komisji Rewizyjnej.

Dni radnego Bronisława Mituły w Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Wieluniu mogą być policzone. Na posiedzeniu we wtorek 13 lutego wszyscy obecni członkowie komisji zagłosowali za wnioskiem o przygotowanie projektu uchwały w sprawie odwołania Mituły. Projekt będzie rozpatrywany na najbliższej sesji 29 lutego. Powodem odwołania radnego maja być jego nieobecności na posiedzeniach komisji.

"W latach 2023 – 2024 na dwanaście odbytych posiedzeń Komisji Rewizyjnej radny Bronisław Mituła uczestniczył tylko w trzech. Komisja Rewizyjna jest szczególną komisją, w tym obligatoryjną, w której każdy z klubów, utworzonych w Radzie Miejskiej ma swoich przedstawicieli. Tymczasem przedstawiciel Klubu Łączy Nas Wieluń Bronisław Mituła, członek ww. komisji notorycznie opuszcza jej posiedzenia utrudniając pracę Komisji Rewizyjnej" - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały przygotowanej przez przewodniczącego komisji Radosława Wojtuniaka.

Członkowie komisji podnoszą też, że nieobecność radnego na posiedzeniach trzyosobowego, którego Mituła jest członkiem, a który prowadzi obecnie kontrolę w Przedsiębiorstwie Komunalnym praktycznie uniemożliwia prace zespołu. Komisja jest w trakcie kontroli realizacji przez PK umowy na odbiór odpadów z terenu gminy. Na cztery posiedzenia zespołu kontrolnego, jakie dotąd się odbyły, Bronisław Mituła obecny był tylko na jednym.

Radny na chwilę obecna nie chce komentować sprawy. Jak mówi, odniesie się do niej na sesji.

Ostatni przedstawiciel ŁNW w Komisji Rewizyjnej

Jeśli radny Bronisław Mituła zostanie odwołany, na tej samem sesji uzupełniony zostanie skład Komisji Rewizyjnej. Nie byłaby to pierwsza zmiana jej składu w dobiegającej końca kadencji. Skład komisji był już uzupełniany w październiku 2021 roku, kiedy Grzegorz Żabicki został wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej i z racji tego nie mógł już pracować w komisji. Zastąpił go Jarosław Rozmarynowski. Po tym, jak mandat radnego Rozmarynowskiego został wygaszony, skład komisji ponownie trzeba było uzupełnić. Stało się to pod koniec stycznia ubiegłego roku.

Klub Łączy Nas Wieluń zgłosił kandydaturę Pawła Walczyboka, a klub Prawo i Sprawiedliwość Tomasza Akulicza. Akulicz wygrał w głosowaniu i to on uzupełnił skład komisji. Co ciekawe, w 2021 roku przewodniczący Piotr Radowski dopuścił tylko kandydaturę reprezentanta klubu Łączy Nas Wieluń argumentując, że każdy klub istniejący w Radzie Miejskiej musi mieć odpowiednią reprezentacje w Komisji Rewizyjnej. W styczniu 2023 roku jednak radni nie trzymali się już tej zasady i od tego czasu największy klub, czyli Łączy Nas Wieluń (7 radnych) ma jednego reprezentanta w komisji. Jest nim właśnie Bronisław Mituła. Najwięcej reprezentantów w Komisji Rewizyjnej ma klub PiS (3). Przyjazną Gminę reprezentuje w komisji 2 radnych, a najmniejszy klub PSL liczący trzech radnych ma jednego reprezentanta.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia wszystkich obecnych członków Komisji Rewizyjnej.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto