Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pogrzeb Jerzego Paluszka, radnego Rady Miejskiej w Wieluniu

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Radni, przedstawiciele władz miasta, ale przede wszystkim rodzina i bliscy żegnali w czwartek Jerzego Paluszka, radnego Rady Miejskiej w Wieluniu, który zmarł w wieku 77 lat. Paluszek spoczął na cmentarzu komunalnym w Wieluniu.

w czwartek 16 listopada biscy pożegnali Jerzego Paluszka, radnego Rady Miejskiej w Wieluniu. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 14:30 mszą świętą w kościele Miłosierdzia Bożego. Później liczni uczestnicy pogrzebu odprowadzili zmarłego na cmentarz komunalny.

Paluszka żegnała rodzina, przyjaciele, radni Rady Miejskiej w Wieluniu z przewodniczącym Piotrem Radowskim na czele oraz wiceburmistrz Wielunia Joanna Skotnicka - Fiuk. Liczną reprezentację stanowili radni klubu Łączy Nas Wieluń, którego Jerzy Paluszek był członkiem.

"Dał się poznać jako serdeczny i dobry kolega, który niechętnie wdawał się w zbędne dyskusje na sesjach. Chętnie za to zabierał głos poza sala obrad. Szczególnie bliskie mu były problemy osiedla Bugaj, którego był mieszkańcem. Skutecznie zabiegał o rozbudowę terenów rekreacyjnych na osiedlu. Często brał udział w różnego rodzaju wydarzeniach i inicjatywach organizowanych przez gminę Wieluń i jej jednostki. Pamiętamy Jurka jak pomagał nam w punkcie przyjmowania darów dla uchodźców z Ukrainy albo pompował balony dla dzieci podczas Dnia Dziecka. Chętnie uczestniczył w uroczystościach patriotycznych, zazwyczaj trochę z boku, jak zwykły mieszkaniec. Nie miał "parcia na szkło" i nigdy nie oczekiwał specjalnego traktowania.
Będzie nam bardzo brakowało jego wyważonych i celnych uwag odnośnie kierunków rozwoju miasta i gminy..." - pisali o zmarłym koledze w mediach społecznościowych członkowie klubu i stowarzyszenia Łączy Nas Wieluń.

W podobnym tonie Jerzego Paluszka wspomina burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.

Pierwsza myśl jaka nasuwa się gdy wspomina się pana radnego Jerzego Paluszka to jego wysoka kultura osobista i umiejętność trafnej oceny rzeczywistości wokół. Jurek zarażał wszystkich swoim spokojem i pogodą ducha. Jego wyważone sądy pozwalały na merytoryczne dyskusje w radzie i stowarzyszeniu na temat kierunków rozwoju Wielunia. Dzięki jego zaangażowaniu powstała siłownia zewnętrzna na os. Bugaj. Chętnie angażował się w wydarzenia organizowane przez gminę. Wiadomość o śmierci Jerzego bardzo poruszyła wiele osób, co pokazuje jak był lubiany. Najbliższym Pana Radnego składam wyrazy głębokiego współczucia, w imieniu swoim oraz wszystkich pracowników Urzędu Miejskiego w Wieluniu - mówi Paweł Okrasa.

Jerzy Paluszek radnym Rady Miejskiej w Wieluniu został w listopadzie 2018. Do rady startował z Forum Samorządowego Ziemi Wieluńskiej i jako jedyny kandydat tej formacji objął mandat (po tym, jak mandatu nie przyjął Waldemar Kluska). Później dołączył do klubu Łączy Nas Wieluń. Jerzy Paluszek zmarł w piątek 10 listopada w wieku 77 lat.

Pogrzeb Jerzego Paluszka, radnego Rady Miejskiej w Wieluniu

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto