MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowa edycja Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Wieluniu

Natalia Ptak
Natalia Ptak
23 kwietnia wieluńscy mundurowi przy współpracy władz samorządowych, a także innych instytucji i podmiotów przeprowadzili powiatową edycję Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas konkursu wyłoniono dwie drużyny, które będą reprezentować powiat wieluński w eliminacjach wojewódzkich.

Zmagania uczestników turnieju odbyły się w Szkole Podstawowej numer 4 w Wieluniu. Głównym celem tego turnieju jest doskonalenie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz techniki jazdy na rowerze. W zmaganiach konkursowych wzięli uczniowie z 20 szkół z terenu powiatu wieluńskiego.

Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych, pierwsza obejmowała dzieci w wieku od 10 do 12 lat, z kolei druga uczniów w wieku od 13 do 15 lat. Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy pokonali na rowerze tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego oraz sprawdzili swe umiejętności z zakresu udzielani pierwszej pomocy przedmedycznej.

Powiatowa edycja Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Wieluniu

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci z wieluńskiej komendy oraz funkcjonariusze ze Staży Miejskiej w Wieluniu. Z kolei konkurencje pierwszej pomocy przedmedycznej oceniała ratowniczka medyczna Małgorzata Swat z firmy Med express.

W pierwszej grupie wiekowej najlepsze wyniki uzyskały reprezentacje:

  1. miejsce Szkoła Podstawowa w Skomlinie
  2. miejsce Szkoła Podstawowa w Kurowie
  3. miejsce Szkoła Podstawowa w Kraszkowicach

Indywidualnie najlepszą zawodniczką w tej grupie wiekowej okazała się być Martyna Kiczka ze Szkoły Podstawowej w Skomlinie.

W drugiej grupie wiekowej najlepsze wyniki osiągnęły

  1. miejsce: Szkoła Podstawowa w Kurowie
  2. miejsce : Szkoła Podstawowa w Dzietrznikach
  3. miejsce: Szkoła Podstawowa w Gaszynie.

Indywidualnie najlepsze w tej grupie uzyskał Ksawery Chudy ze Szkoły Podstawowej w Kurowie.

W uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród dla laureatów konkursu wzięli udział m.in. Starosta Wieluński Marek Kieler. Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, Wójt Gminy Pątnów Jacek Olczyk, Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu podinsp. Grzegorz Kurek, przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Wieluń Jarosław Rozmarynowski, dyrektorka Szkoły Podstawowej numer 4 w Wieluniu Małgorzata Żuchowska, prezes Radia Ziemi Wieluńskiej Grzegorz Nowak- informuje Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Urząd Miejski w Wieluniu, Urzędy wszystkich gmin z terenu powiatu wieluńskiego, Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, Radio Ziemi Wieluńskiej oraz fundację „Bezpieczna Droga”.

od 7 lat
Wideo

Kiedy i jak sprawdzić wyniki matur?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto