Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpieczne ferie. Wieluńscy i wieruszowscy policjanci spotykają się z uczniami

OPRAC.:
Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Szeroko pojęte bezpieczeństwo w trakcie zbliżających się ferii zimowych jest tematem spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą. Takie spotkania odbyły się już w kilku placówkach w powiatach wieluńskim i wieruszowskim. Policjanci edukują młodzież między innymi w zakresie bezpiecznego wypoczynku w trakcie zimowej przerwy w nauce, choć nie tylko.

Już za 10 dni rozpoczynają się w województwie łódzkim ferie zimowe. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu i Wieruszowie prowadzą spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą, których tematem jest bezpieczeństwo na świeżym powietrzu, podczas zabaw, czy w ruchu drogowym. Funkcjonariusze edukują uczniów o różnych zagrożeniach oraz o tym, jak ich uniknąć.

Policjanci z wieluńskiej komendy odwiedzili już placówki w: Białej, Naramicach, Osjakowie, Załęczu Małym, Rychłowicach.

To podczas takich spotkań dzieci mogą usłyszeć od policjantów wiele cennych rad i wskazówek. Omawiane są zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu, podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Policjanci zwracają szczególną uwagę na to, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne i korzystać tylko z profesjonalnych lodowisk. Mundurowi tłumaczą też, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze i podkreślają, jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. W trakcie prelekcji dzieci mogą również dowiedzieć się, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji oraz gdzie szukać pomocy. Starszym uczniom mundurowi udzielali również porad dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu, jak również wskazywali na zagrożenia związane z używaniem wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych - relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy.

Wieluńscy funkcjonariusze w trakcie spotkań zachęcali też dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny dekalog”, organizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji: „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Spotkania o podobnej tematyce odbyły się także w szkołach powiatu wieruszowskiego. Wieruszowscy mundurowi także poświęcili uwagę bezpieczeństwu w trakcie zimowego wypoczynku, w tym przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Zwracali też uwagę na bezpieczeństwo podczas innych zimowych rozrywek.

Funkcjonariusze przestrzegali najmłodszych, by unikać kuligów organizowanych przez osoby nieletnie i nie wsiadać na sanki, które są ciągnięte za samochodem czy innym pojazdem po drogach. Ważnym elementem spotkań było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas poruszania się po drogach. Zwrócili uwagę, aby nosili elementy odblaskowe podczas poruszania się po zmierzchu i przechodzić w wyznaczonych miejscach przez jezdnię. Nie zabrakło informacji na temat bezpieczeństwa w sieci oraz zachowań zgodnych z prawem, bez przemocy i wszelkich używek. W rozmowie policjanci wielokrotnie apelowali do młodych ludzi o takie zachowanie, które nie będzie miało przykrych konsekwencji dla nich oraz innych osób - informuje aspirant. Piotr Siemicki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie.

Policja zapowiada, że podobne spotkania będa kontynuowane przed zbliżającymi się feriami. W trakcie zimowej przerwy w nauce funkcjonariusze będą z kolei odwiedzać dzieci i młodzież w trakcie zimowisk.

Bezpieczne ferie. Wieluńscy i wieruszowscy policjanci spotyk...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto