Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzież z OSP w Mokrsku z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu

Natalia Ptak
Natalia Ptak
30 stycznia policjantów wieluńskiej komendy odwiedziła młodzież z drużyny pożarniczej działającej w Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrsku. Głównym tematem tego spotkania była promocja zawodu policjanta.

Młodziki z OSP Mokrsko z wizytą w wieluńskiej komendzie

Spotkanie to było doskonałą okazją do przybliżenia młodzieży tajników pracy policjantów. Każdy z nich mógł się zapoznać ze specyfiką pracy funkcjonariuszy z różnych komórek organizacyjnych, elementami umundurowania oraz obejrzeć radiowóz wykorzystywany przez mundurowych w codziennej służbie. Policjanci przy użyciu prezentacji multimedialnej omówili procedurę naboru do służby w Policji, oraz wymogi formalne w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Funkcjonariusze wyjaśnili również, co formacja oferuje przyszłym funkcjonariuszom i jak wygląda ścieżka kariery zawodowej policjanta. Wszyscy zainteresowani podczas spotkania mogli się dowiedzieć jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, jakie dokumenty musi złożyć kandydat na przyszłego policjanta oraz gdzie szukać informacji dotyczących procedury rekrutacyjnej- informuje Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

Młodzież z OSP w Mokrsku z wizytą w Komendzie Powiatowej Pol...

W związku z trwającymi feriami zimowymi podczas spotkania nie zabrakło również tematów dotyczących bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili na aspekty związane z hejtem, mową nienawiści, które często napotyka się w sieci. Podczas zajęć policjanci wskazali uczniom sposoby reagowania na różne formy agresji oraz gdzie należy szukać pomocy. Nie zabrakło także informacji o zagrożeniach związanych z sięganiem przez młodych ludzi po środki odurzające oraz konsekwencji prawnych z tym związanych. Policjanci podnosili również świadomość młodych ludzi także w zakresie zjawiska handlu ludźmi.

Przypominamy, że w każdy pierwszy czwartek miesiąca Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu prowadzi akcję „DOBOROWY CZWARTEK”. Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w nasze szeregi serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek, 1 lutego 2024 roku w godzinach 14:00 – 16:00 do wieluńskiej komendy. Osoby, które przyjdą do naszej jednostki w tym dniu będą mogły uzyskać szczegółowe informacje związane z procedurą kwalifikacyjną. Każdy zainteresowany służbą w Policji będzie miał możliwość złożenia dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia rekrutacji i uzyskać pomoc w ich wypełnieniu- zachęca rzecznik Grela.

Jednocześnie wszystkich zainteresowanych służbą policja informuje, że dokumenty potrzebne do rozpoczęcia procedury kwalifikacyjnej można składać codziennie od poniedziałku do piątku w Zespole do spraw Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, 98-300 Wieluń ulicy Warszawska 22a, telefon 47 845 52 16

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto