Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

16 szkół przystąpiło do eliminacji powiatowych konkursu sprawności i wiedzy o bezpieczeństwie w Wieluniu

Natalia Ptak
Natalia Ptak
27 października w Zespole Szkół numer 1 w Wieluniu wieluńscy policjanci przeprowadzili eliminacje powiatowe "Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie". To już XVI edycja konkursu organizowanego w ramach Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. O miano najlepszej drużyny, która będzie reprezentowała powiat wieluński w finale wojewódzkim rywalizowali drugoklasiści z 16 szkół podstawowych.

"Konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie" w ZS nr 1 w Wieluniu

Do tegorocznych eliminacji powiatowych zgłosiło się 16 dwuosobowych drużyn, w skład których weszli uczniowie klas drugich szkół podstawowych wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach szkolnych. W trakcie eliminacji powiatowych dzieci w pierwszej kolejności pisały test wiedzy o bezpieczeństwie i znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie wykazały się sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód przygotowany na wzór tego, jaki muszą pokonać kandydaci do służby w Policji.

W trakcie pokazu przygotowanego przez ratownika medycznego dzieci oraz ich opiekunowie mogli dowiedzieć się, jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy. Ponadto policjanci przybliżyli uczestnikom działanie interaktywnych narzędzi takich jak: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja komenda” oraz wskazali na program „Dzielnicowy bliżej Nas”- informuje Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali medale, dyplomy, kamizelki odblaskowe oraz pamiątkowe kubki przygotowane specjalnie na tą okazję. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc dzieci otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Urząd Miejski w Wieluniu oraz wszystkie Urzędy Gmin z całego powiatu wieluńskiego. Nagrody uroczyście wręczyli Starosta Wieluński Marek Kieler, Wójtowie Gmin Mokrsko i Skomlin- Zbigniew Dąbrowski i Grzegorz Maras, przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Wieluniu oraz dyrekcja Zespołu Szkół numer 1 w Wieluniu, wraz Komendantem Powiatowym Policji w Wieluniu podinsp. Grzegorzem Kurkiem.

16 szkół przystąpiło do eliminacji powiatowych konkursu spra...

Pierwsze miejsce oraz możliwość reprezentowania powiatu wieluńskiego w finale wojewódzkim konkursu przypadło drużynie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mierzycach. Drugie miejsce zajęły dzieci reprezentujące Zespół Szkoły i Przedszkola w Mokrsku , natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Ożarowie.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto