Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielki pokaz mody regionalnej w Stefanówce. Eliminacje regionalne do konkursu "Modna gospodyni" ZDJĘCIA

Dagmara Kubczak
Pokaz mody w Stefanówce - eliminacje konkursu "Modna gospodyni"
Pokaz mody w Stefanówce - eliminacje konkursu "Modna gospodyni" Dagmara Kubczak
40 kół gospodyń wiejskich z województwa łódzkiego zjechało w sobotę, 24 lutego, do Stefanówki pod Piotrkowem, by wziąć udział w eliminacjach do konkursu "Modna gospodyni". Na finał czterech pokazów mody, podczas których mieszkanki naszego regionu zaprezentowały fantastyczne stroje łączące tradycję z nowoczesnością, koncert zagrał Rafał Brzozowski.

Wielki pokaz mody regionalnej w Stefanówce - eliminacje regionalne do konkursu "Modna gospodyni"

"Modna gospodyni, życie pięknym czyni" - pod takim hasłem w sobotni wieczór w Stefanówce (gmina Rozprza) odbyły się eliminacje regionalne do konkursu inspirowanego dziedzictwem województwa łódzkiego. Na scenie Dworu Kasztelan Stefanówka odbyły się w sumie cztery widowiskowe pokazy mody i koncert Rafała Brzozowskiego.

Podczas wieczoru mody mogliśmy podziwiać stroje inspirowane folklorem województwa łódzkiego, a zaprojektowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu piotrkowskiego, bełchatowskiego, łódzkiego wschodniego i radomszczańskiego. Barwne, przepiękne stroje inspirowane tradycją i nowoczesnością przygotowało w sumie 40 kół gospodyń z naszego regionu.

- Nasza propozycja dla modnej gospodyni to suknia ślubna inspirowana ludowymi strojami z powiatu piotrkowskiego - opowiadała Magdalena Wnukiewicz z KGW w Wolborzu. - Nasza kopertowa kreacja jest ozdobiona bufiastymi rękawami, a rękaw zrobiony jest koronką klockową przez naszą twórczynię ludową, Elżbietę Bąk. Wykonała też choker, który mam na szyi i biżuterię. Dodałyśmy jednak "looku" nowoczesności w postaci kamieni oraz piór. Najważniejsza rzecz, która zdobi głowę i która przyniosła nam bardzo dużo pracy, ale też wspaniałej wędrówki w poszukiwaniach po muzeach, związana z nakryciem głowy, czyli czepiec. Czepiec jest w wersji nowoczesnej, gdyż ma dodane diamenty oraz pióra, ale ma też elementy ludowe w postaci własnoręcznie zrobionych kwiatów - dodała.

Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele władz samorządu województwa - wicemarszałek Zbigniew Ziemba oraz radni sejmiku województwa.

Zobaczcie pierwszą część zdjęć z eliminacji do konkursu "Modna Gospodyni" w Stefanówce! Takich strojów inspirowanych folklorem jeszcze nie widzieliście!

Pokaz mody w Stefanówce - eliminacje konkursu "Modna gospodyni"

Wielki pokaz mody regionalnej w Stefanówce. Eliminacje regio...

Nagrodzone Koła Gospodyń Wiejskich, które wezmą udział w wielkim finale:

  • KGW we Włodzimierzowie
  • KGW „Wkoło Wojciechów” (gmina Gomunice)
  • KGW „Kasztelanki” z Rozprzy
  • KGW „Szczukocice”
  • KGW w Kurnędzu
  • KGW z Wolborza
  • KGW „Makowe Panienki” z Kietlina (gmina Radomsko)
  • KGW w Dobrzelowie
  • KGW „Kobiety z Pasją” z Gorzkowic
  • KGW „Piekarzanki” z Piekar
od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto