Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tłumy na Dożynkach Gminno-Parafialnych 2023 w Pajęcznie

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Gospodarzem tegorocznych dożynek była parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pajęcznie na czele z ks. proboszczem Wiesławem Bąkowiczem wraz z Osiedlem Nr 4 w Pajęcznie oraz Urząd Miejski w Pajęcznie, reprezentowany przez Burmistrza Pajęczna – Piotra Mielczarka. Honory Starostów dożynek pełnili Anna Grygiel i Jerzy Gołębiowski.

Dożynki Gminno-Parafialne 2023 w Pajęcznie już za nami. Uczestnicy mają co wspominać, ponieważ uroczystość przygotowana została na najwyższym poziomie, a atrakcji nie brakowało. Swoje stoiska promocyjne wystawili: 9 Łódzka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej, Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie , Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Pajęcznie. Obsługę techniczną oraz program artystyczny uroczystości zapewnił Miejski Ośrodek Kultury w Pajęcznie.

Tłumy na Dożynkach Gminno-Parafialnych 2023 w Pajęcznie

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14 mszą świętą dziękczynną. Następnie barwny korowód dożynkowy wyruszył na Osiedle Źródelna, gdzie rozpoczęła się część rekreacyjno-rozrywkowa. Tradycyjnie odbyło się krojenie i degustacja chleba z miodem z tegorocznych zbiorów. Swoje występy na scenie zaprezentowali: Pajęczańska Orkiestra Dęta, Fatimskie Aniołki oraz Maryjne Nutki - schole dziecięce z Gminy Pajęczno, Iskierka Dance - grupa taneczna z MOK w Pajęczno. Gościnnie wystąpiły Dzieci z Zespołu Muzycznego Chorzewianie. Na scenie zaprezentował się także Kabaret CUDOKI, Zespół CU- DENS oraz WOJCIECH. Nie mogło zabraknąć także atrakcji dla najmłodszych - dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, warkoczyki - to tylko część niespodzianek jakie czekały na milusińskich. Tradycyjnie loteria fantowa przyciągnęła gro kandydatów do wygranej.

Piękne stoiska z degustacją potraw przygotowały sołectwa: Czerkiesy, Łężce, Dylów A, KGW Patrzyków, Kurzna-Barany, Siedlec, Lipina oraz Osiedle Źródelna.

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tłumy na Dożynkach Gminno-Parafialnych 2023 w Pajęcznie - Pajęczno Nasze Miasto

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto