Nasza Loteria

Rzetelny, bezpieczny, solidny...

Artykuł sponsorowany
Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie działa od 1924 roku. Posiada placówki na terenie czterech powiatów: wieluńskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego i ostrzeszowskiego, w dwóch województwach łódzkim i wielkopolskim, posiadając 14 Oddziałów, 3 Filie, 4 Punkty Kasowe oraz 9 Agencji Bankowych. Bank realizuje swoją misję poprzez „Świadczenie kompleksowych, profesjonalnych i efektywnych usług finansowych na rynku lokalnym oraz aktywne uczestniczenie w życiu środowisk lokalnych”.

Zgodnie z hasłem przewodnim: „Bank, któremu można zaufać”, RBS w Lututowie to Bank bezpieczny, o ustabilizowanej pozycji rynkowej, wyłącznie z polskim kapitałem, ukierunkowany na Klienta i jego potrzeby, który ciągle poszerza swoją ofertę produktową, aby sprostać potrzebom najbardziej wymagających Klientów.

Długoletnia tradycja Banku zaowocowała bardzo dobrą znajomością potrzeb Klientów. Bank zdobył na rynku renomę niezawodnego i godnego zaufania Partnera. Klientom proponuje produkty nowoczesne, dobrej jakości i co ważne po bardzo konkurencyjnej cenie. Bank zapewnia swoim Klientom poczucie bezpieczeństwa, poprzez ciągły rozwój i wzrost wyników z działalności Banku, a także poprzez dyspozycyjność, uczciwość, szybkość podejmowania decyzji, oraz profesjonalizm obsługi, którą zapewnia załoga 170 pracowników z bardzo wysokimi kwalifikacjami zawodowymi.

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie zrzeszony jest w Spółdzielczej Grupie Bankowej, a Bankiem Zrzeszającym jest SGB-Bank SA w Poznaniu. W Grupie 207 Banków Spółdzielczych, Rejonowy Bank Spółdzielczy plasuje się na 7 pozycji - wg stanu na dzień 30.06.2012 roku.

W rankingu Rzeczpospolitej – dodatek Świat pieniądza z dnia 24.07.2012 roku – „Banki Spółdzielcze za 2011 roku”, RBS Lututów zajmuje 23 miejsce w kraju. Rozwijamy się razem z regionem, w którym działamy. Wiemy, że prowadzenie biznesu to nie tylko zysk, dlatego też nie ograniczamy swojej aktywności tylko do podstawowej działalności, którą jest świadczenie usług bankowych. Stosujemy ekonomię społeczną, reagujemy na potrzeby społeczeństwa i staramy się poprzez sponsoring i darowizny wspierać inicjatywy lokalnych instytucji i organizacji, poprzez dofinansowanie sportu, kultury, nauki, działalności charytatywnej, ochrony zdrowia i środowiska oraz wiele innych inicjatyw społecznych. Działania podejmowane w tym zakresie tworzą wizerunek Banku jako przyjaciela lokalnej społeczności.

Bank, jako podmiot działający lokalnie, podejmuje szereg inicjatyw mających na celu właściwe kreowanie postaw młodego społeczeństwa. Współpracuje z pięćdziesięcioma siedmioma Szkołami Podstawowymi i Gimnazjami, patronując Szkolnym Kasom Oszczędności, które cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych. Działalność SKO kierowana jest przez opiekuna, którym jest nauczyciel pracujący w danej szkole. W SKO mogą oszczędzać wszyscy chętni uczniowie, gromadząc pieniądze na książeczkach, dokonując wpłat u nauczycieli, którzy następnie okresowo wpłacają zebrane środki na atrakcyjnie oprocentowany rachunek prowadzony w Banku.

W celu nagłośnienia wśród dzieci i młodzieży idei oszczędzania, jak również popularyzowania wiedzy o działalności RBS w Lututowie, co roku Szkolne Kasy Oszczędności pod patronatem Banku uczestniczą w konkursie „Dziś Oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”, organizowanym przez SGB-Bank SA w Poznaniu we współpracy z Fundacją Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej i z Wielkopolskim Kuratorium Oświaty.

Każdego roku Bank organizuje również konkurs dla uczniów, członków SKO ze Szkół Podstawowych – pt. „Grosz do Grosika”, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Od miesiąca października rusza projekt „Gry ekonomicznej dla młodych – Zbuduj najlepszy Bank Spółdzielczy” przeznaczony dla młodych ludzi ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem tego projektu jest przekazanie oraz utrwalenie młodym ludziom wiedzy na temat bankowości spółdzielczej. Gracze będą mogli tę wiedzę sprawdzić w praktyce budując bank, łącząc się w grupy, podejmując wspólnie decyzje w trosce nie tylko o biznes, ale także o społeczność w jakiej funkcjonują.

Młodzież gimnazjalną zapraszam również do programu edukacji ekonomicznej pt. „Na własne konto”, który zainicjowany został przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Głównym celem tego projektu jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych, poszerzenie wiedzy ekonomicznej oraz umiejętności planowania własnej ścieżki zawodowej młodych ludzi.

Marian Fita
Prezes Zarządu RBS w Lututowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto