Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Radni Wielunia będą obradować 23 listopada. Sprawdź, jakimi zajmą się tematami

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Poszerzenie strefy płatnego parkowania, inwestycje komunalki, dopłaty do śmieci - to niektóre tematy, który zajmie się Rada Miejska w Wieluniu na posiedzeniu zwołanym na czwartek 23 listopada

Czwartkowe obrady Rady Miejskiej w Wieluniu w sali 101 rozpoczną się o godz. 8:30. Posiedzenie można śledzić na żywo poprzez wielun.sesja.pl. Pełen program posiedzenia znajduje się poniżej, w galerii zdjęć zamieściliśmy sprawozdanie z działalności ratusza w okresie między sesjami

Porządek obrad:

 1. Otwarcie XCVI sesji Rady Miejskiej w Wieluniu.
 2. Informacja o sporządzonych protokołach nr XCIV/23 oraz XCV/23 z posiedzeń Rady Miejskiej w Wieluniu.
 3. Informacja z działań podejmowanych przez Burmistrza Wielunia między sesjami Rady Miejskiej w Wieluniu w okresie od 14.10.2023 r. do 12.11.2023 r., w tym z wykonania uchwał Rady.
 4. Informacja o inwestycjach poczynionych przez nowego Prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Wieluniu.
 5. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Wieluń na rok 2024.
 6. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zawarcia umowy dzierżawy dla dotychczasowego dzierżawcy.
 7. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odpłatne ustanowienie służebności przesyłu (obręb Sieniec).
 8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości lokalowej nr 12 przy ul. Krakowskie Przedmieście 6 w Wieluniu.
 9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości lokalowej nr 18 przy ul. Targowej 7 w Wieluniu.
 10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości lokalowej nr 48 na os. Wojska Polskiego 4 w Wieluniu.
 11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości z bonifikatą, w trybie bezprzetargowym.
 12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie szczególnych warunków sprzedaży nieruchomości gruntowych na rzecz ich użytkowników wieczystych.
 13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zawarcia umowy najmu dla dotychczasowego najemcy.
 14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rocznego programu współpracy Gminy Wieluń z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy
  z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2024.
 15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie współdziałania z Powiatem Wieluńskim w zakresie dowozu uczniów niepełnosprawnych.
 16. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę Nr IV/24/98 Rady Gminy w Wieluniu z dnia 18 grudnia 1998 r. w sprawie podziału miasta na osiedla i gminy na sołectwa.
 17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie pokrycia części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi z dochodów własnych niepochodzących z pobranej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 18. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia stawki dotacji przedmiotowej dla zakładu budżetowego pod nazwą „Wieluński Ośrodek Sportu i Rekreacji” na rok 2024.
 19. Rozpatrzenie projektu w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na drogach publicznych na terenie miasta Wieluń, wysokości stawek opłat za postój pojazdów samochodowych w tej strefie i wysokości opłaty dodatkowej oraz określenia sposobu ich pobierania.
 20. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustanowienia wieloletniego programu osłonowego w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028.
 21. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków w zakresie dożywienia w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028.
 22. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania nieodpłatnie pomocy w zakresie dożywiania w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności dla osób i rodzin objętych wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028.
 23. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyjęcia Programu Wspierania Rodziny w Gminie Wieluń na lata 2024-2026.
 24. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającej uchwałę Nr LXXXII/1005/23 Rady Miejskiej w Wieluniu z dnia 23 lutego 2023 r. w sprawie zasad udzielenia dotacji z budżetu Gminy Wieluń na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków na terenie Gminy Wieluń.
 25. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2022/2023, w tym o wynikach egzaminu ośmioklasisty oraz naboru pedagogicznego sprawowanego przez Kuratora Oświaty.
 26. Informacja o stanie realizacji inwestycji prowadzonych w Gminie Wieluń na dzień 30.09.2023 r.
 27. Komunikaty Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieluniu, oświadczenia i wnioski radnych.
 28. Zakończenie obrad XCVI sesji Rady Miejskiej w Wieluniu.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto