Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prezydent Andrzej Duda w Wieluniu: Jesteśmy dumni z tego, że nasi rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Prezydent Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek Spółdzielnię Dostawców Mleka w Wieluniu. Podczas krótkiego wystąpienia medialnego Duda chwalił produkty SDM i podkreślał wagę bezpieczeństwa żywnościowego zapewnianego przez naszych rolników, w tym dostawców mleka z okolic Wielunia.

Prezydent RP Andrzej Duda na zaproszenie ministra Marcina Przydacza w poniedziałek gościł w województwie łódzkim. Najpierw spotkał się z mieszkańcami DPS w Sieradzu i rodziną Kucharskich w Smardzewie, po czym zawitał do Wielunia. Prezydent spotkał się z rolnikami, producentami mleka z naszego regionu i zwiedził wieluńską mleczarnię.

W trakcie krótkiego spotkania z mediami prezydent przypomniał, że SDM Wieluń jest wicemistrzem AgroLigi i to właśnie z jego rąk prezes spółdzielni Marek Kapica odbierał tytuł.

Z wielką przyjemnością zwiedzam zakład, spotykam się z spółdzielcami, z dostawcami. Przed chwilą rozmawialiśmy z państwem, z rolnikami, z farmerami, którzy mają swoje gospodarstwa mlecze i dostarczają mleko na potrzeby spółdzielni. Zobaczyłem też produkcję, spróbowałem wyrobów prosto z taśmy, można powiedzieć - mówił Andrzej Duda.

Prezydent podziękował także za miłe i ciepłe przyjęcie w SDM. J

Jaka mówił prezes SDM Marek Kapica, rozmowy o wizycie głowy państwa w wieluńskim zakładzie toczyły się już na dożynkach prezydenckich, kiedy Andrzej Duda odwiedził stoisko wieluńskiej spółdzielni.2

Prezydent w trakcie swojego wystąpienia chwalił wyroby spółdzielni. Jaka mówił, są one reklamą naszego rynku rolnego i polskich produktów spożywczych.

Jesteśmy dumni z tego, że nasi rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe. Wielokrotnie o tym mówiłem, wielokrotnie to podkreślałem - to jest szczególnie ważne w takich trudnych mementach dziejowych, w jakich jesteśmy dzisiaj, gdzie za naszą granicą toczy się wojna na Ukrainie, kiedy wiemy znakomicie, że niestety od dwóch dni mamy absolutnie sytuacje wojenną, czy wręcz wojnę na Bliskich Wschodzie. Kiedy jest tyle niepokojów w związku z tym na świecie to, że mamy własną produkcję, to że mamy własne produkty, które są dostarczane do naszych sklepów i tych produktów nie brakuje, bo to jest efekt pracy naszych rolników, naszych spółdzielców, to ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i poczucia bezpieczeństwa Polaków. Bardzo serdecznie panu prezesowi, wszystkim współpracownikom i spółdzielcom dziękuję za tą bardzo spokojną pracę od dziesięcioleci na rzecz rynku lokalnego, społeczności lokalnej, ale także na rzecz rynku ogólnopolskiego - mówił Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda w Wieluniu: Jesteśmy dumni z tego, że...

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto