Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Które gminy powiatu wieluńskiego są w najlepszej kondycji finansowej wg rankingi Wspólnoty?

OPRAC.:
Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Średnia nadwyżka operacyjna netto
per capita (2020–2022): 56,63 

Kategoria: gminy wiejskie

Miejsce:
Średnia nadwyżka operacyjna netto per capita (2020–2022): 56,63 Kategoria: gminy wiejskie Miejsce: Pixabay
W jakiej kondycji finansowej są gminy powiatu wieluńskiego? Sprawdziliśmy na podstawie najnowszego rankingu "Wspólnoty". Jego autorzy podkreślają, że nie ma lepszego od nadwyżki operacyjnej wskaźnika pokazującego kondycję jednostek samorządu terytorialnego. Najnowszy ranking sporządzono aa podstawie średnich wartości nadwyżki netto w przeliczeniu na mieszkańca. Zobaczcie jak wypadły gminy naszego powiatu.

Magazyn "Wspólnota" opublikował kolejny ranking. Tym razem autorzy raportu przyjrzeli się kondycji finansowej wszystkich samorządów w Polsce. Ranking sporządzono na podstawie wskaźnika nadwyżki operacyjnej netto. Pod uwagę wzięto średnie wskaźniki z lat 2020 - 2022 netto w przeliczeniu na mieszkańca. Jak podkreślają autorzy raportu, to właśnie ten wskaźnik decyduje o możliwościach rozwojowych samorządu. Jak wypadły w zastawieniu gminy powiatu wieluńskiego?

Gmina Wieluń w kategorii miast powiatowych z wskaźnikiem nieco ponad 400 zł zajmuje 92 miejsce w kategorii miast powiatowych i zalicza spadek z 39 miejsca w porównaniu z zestawieniem za lata 2017 - 2019. Wieluń wyprzedza tu jednak miasta powiatowe w najbliższej okolicy notując wynik lepszy od Pajęczna, Wieruszowa, Sieradza, Bełchatowa, czy Zduńskiej Woli. Spośród miast powiatowych województwa łódzkiego lepszy wynik od Wielunia osiągnęły tylko: Poddębice (3 miejsce w Polsce ze wskaźnikiem ponad 1155 zł na mieszkańca), Łęczyca (nieco ponad 440 zł), i Pabianice (niespełna 440 zł).

Wieluń znalazł się więc tuż za podium w tej kategorii w naszym województwie. I również tuż za podium znajduje się, jeśli porównamy wskaźniki wszystkich gmin powiaty wieluńskiego. Podium należy do gmin wiejskich. Liderem jest gmina Osjaków z kwotą prawie 670 zł na mieszkańca.

Aż sześć gmin wiejskich z naszego powiatu zajmuje w rankingu miejsca poza pierwszym tysiącem samorządów w Polsce w tej kategorii. Od całej "stawki" odstaje gmina Skomlin ze wskaźnikiem na poziomie niespełna 57 zł, co daje temu samorządowi 1468 miejsce na 1513 gmin w tej kategorii.

W naszej galerii znajdziecie zestawienie gmin z powiatu wieluńskiego. W opisach zdjęć znajdziecie informację o wskaźniku nadwyżki w przeliczeniu na mieszkańca oraz miejscu, na jakim znalazła się dana gmina w swojej kategorii.

Średnia nadwyżka operacyjna netto
per capita (2020–2022): 56,63 

Kategoria: gminy wiejskie

Miejsce:

Które gminy powiatu wieluńskiego są w najlepszej kondycji fi...

Średnia nadwyżka operacyjna netto
per capita (2020–2022): 56,63 

Kategoria: gminy wiejskie

Miejsce:

Które gminy powiatu wieluńskiego są w najlepszej kondycji fi...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto