Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ranking Gmina Dobra do Życia 2023. Jak wypadły samorządy z powiatu wieluńskiego?

OPRAC.:
Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Miejsce w województwie łódzkim: 24

Miejsce w Polsce: 452

Kategoria: gminy z siedzibą powiatu ziemskiego
Miejsce w województwie łódzkim: 24 Miejsce w Polsce: 452 Kategoria: gminy z siedzibą powiatu ziemskiego UM Wieluń
Jak wydały gminy powiatu wieluńskiego w rankingu "Gmina Dobra do Życia" za ubiegły rok? Dwa samorządy znalazły się wśród pierwszych 500 spośród 2477 gmin w Polsce i wśród 30 najlepszych w województwie łódzkim. Zobaczcie zestawienie gmin powiatu wieluńskiego na podstawie najnowszego rankingu PAP.

Serwis Samorządowy PAP w połowie listopada ubiegłego roku ogłosił wyniki rankingu "Gmina Dobra do Życia 2023" podając zestawienie 50 najlepszych samorządów. Wśród nich próżno było szukać gmin z powiatu wieluńskiego. Na początku stycznia w serwisie opublikowano jednak pełne zestawienie 2477 gmin w Polsce.

Numerem jeden, jak w przypadku wielu innych rankingów jest gmina Kleszczów. Pierwsze gminy z powiatu wieluńskiego w tym zestawieniu znajdziemy pod koniec pierwszej 500. To Wieluń i Czarnożyły. Obie gminy znalazły się też wśród 30 najlepszych w województwie łódzkim. Ranking opracowany został przy współpracy z prof. dr. hab. Przemysławem Śleszyńskim z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk, który podkreśla, że wskaźnik jakości życia w gminach nie jest mocno zróżnicowany.

Zestawienie sporządzone zostało na podstawie 63 wskaźników. Jednym z nich była ilość przestępstw popełnionych na terenie danej gminy. Na podstawie tych danych prezentowaliśmy ranking gmin powiatu wieluńskiego już w ubiegłym roku. Znajdziecie go poniżej:

Wśród pozostałych wskaźników, na podstawie których sporządzono ranking znalazły się między innymi: walory estetyczne krajobrazu oraz zanieczyszczenie środowiska, poziom edukacji, jakość dróg, wydatki inwestycyjne, czy liczba żłobków i przedszkoli.

Zobaczcie, jak gminy powiatu wieluńskiego wypadły w najnowszym rankingu "Gmina Dobra do Życia". W naszej galerii zdjęć znajdziecie zestawienie samorządów naszego powiatu. W opisach zdjęć znajdziecie informacje o miejscu, jakie gmina zajęła w zestawieniu ogólnopolskim oraz w województwie łódzkim.

Miejsce w województwie łódzkim: 24

Miejsce w Polsce: 452

Kategoria: gminy z siedzibą powiatu ziemskiego

Ranking Gmina Dobra do Życia 2023. Jak wypadły samorządy z p...

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto