Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Bębnowie powstała świetlica wiejska, mural na przystanku i tablice ze wspomnieniami mieszkańców ZDJĘCIA

Daniel Sibiak
Daniel Sibiak
W Bębnowie powstała świetlica wiejska, mural i tablica ze wspomnieniami i historią wsi
W Bębnowie powstała świetlica wiejska, mural i tablica ze wspomnieniami i historią wsi Justyna Pabjaniak
Dzięki środkom z Budżetu Województwa Łódzkiego i funduszu sołeckiego w Bębnowie w gminie Konopnica powstała świetlica wiejska, mural na przystanku autobusowym oraz tablice informacyjne zawierające wspomnienia mieszkańców wsi.

- Dzięki realizacji projektu pn. „Infrastruktura Sołecka na plus” udało się zakupić budynek socjalny, który zagospodarowano na potrzeby świetlicy wiejskiej. Zamontowano również tablice informacyjne, przedstawiające historię naszej miejscowości we wspomnieniach mieszkańców, a na przystanku autobusowym powstał piękny mural. Projekt udało się zrealizować dzięki funduszom z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego, które pozyskaliśmy w ramach programu „Infrastruktura Sołecka na plus”. Cała pozyskana kwota to 100 tys. zł. Dodatkowo z funduszu sołeckiego dołożono 17 tys. zł - wylicza Justyna Pabjaniak, sołtys Bębnowa.

Dodaje także, że w ramach projektu zakupiono ponadto: 5 stołów, 30 krzeseł, nagrzewnicę, kosiarkę-traktorek i tablicę, na której umieszczone zostaną archiwalne zdjęcia. Tablica ta zawiśnie wewnątrz nowopowstałej świetlicy.

Wjeżdżając do Bębnowa widać piękny mural na przystanku, a na nim hasło "Wczoraj, dziś i jutro - nasz Bębnów z bursztynem w tle". Mural na przystanku został zaprojektowany i wykonany przez Adama Wirskiego, artystę znanego jako Kruk.

W ramach hasła „Bębnów wczoraj” – na tablicach informacyjnych zostały przedstawione zdjęcia z prowadzonych tu przed kilkunastoma laty wykopalisk archeologicznych dotyczących biegnącego tędy Szlaku Bursztynowego.

- Muzeum Ziemi Wieluńskiej zgodziło się udostępnić materiały dotyczące historii naszej wsi i skany zdjęć. Wielu mieszkańców Bębnowa było bezpośrednio zaangażowanych przy wykopaliskach, oni również udostępnili swoje zdjęcia. Istnieje również ciekawa historia powojennego Bębnowa spisana przez pana Zygmunta Jędrasika. Dzięki temu, z historią tą może zapoznać się większe grono odbiorców. Chodzi nam w tym projekcje o to, by nie tylko mieszkańcy, ale także goście przebywający na terenie naszego sołectwa i gminy, mogli poznać te ciekawe dzieje związane z naszą piękną wsią - dodaje Justyna Pabjaniak

Dalsza część hasła „Bębnów dziś” stanowi okazję do promocji gminy i pochwalenia się tym, co w naszej wsi najpiękniejsze - wspaniałymi widokami, pięknymi lasami oraz rzeką Wartą.

- Naszym największym bogactwem są ludzie – dobrzy, pracowici, oddani swej pracy, niebojący się wyzwań, co już udowodnili przy realizacji ubiegłorocznego projektu „Sołectwo na plus”. Dzięki temu mamy już ogrodzony i oświetlony wiejski plac z altanką, ławeczkami, sprzętami do rekreacji i zabaw dla dorosłych i dzieci. Dodatkowo zaradne i przedsiębiorcze panie uprzątnęły teren i obsadziły go piękną roślinnością, co już cieszy oczy zarówno mieszkańców jak i gości - uśmiecha się pani sołtys.

„Bębnów jutro” – to hasło, które jeszcze niedawno wydawało się marzeniem, a teraz nabrało realnego wymiaru. Pragnieniem nas wszystkich było posiadanie świetlicy wiejskiej z prawdziwego zdarzenia, gdzie niezależnie od warunków atmosferycznych my, jako mieszkańcy ci mali i ci dorośli oraz nasi goście, możemy się integrować przy różnych okazjach oraz spotykać na zebraniach sołeckich. I to właśnie marzenie się spełniło, z czego my -mieszkańcy jesteśmy bardzo dumni. Oczywiście nie zapomnimy o tym, by wewnątrz ściany zdobiły zdjęcia sprzed lat. Całość zrealizowanego projektu nie tylko podkreśla walory naszej miejscowości, ale także świadczy o jej wyjątkowości - dodaje Justyna Pabjaniak.

W Bębnowie powstała świetlica wiejska, mural i tablica ze wspomnieniami i historią wsi

W Bębnowie powstała świetlica wiejska, mural na przystanku i...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto