MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jednostki z kilku powiatów włączone do KSRG. Oficjalne decyzje przekazane zostały w Wieluniu

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Wideo
od 16 lat
W czwartek, 12 października w Komendzie Powiatowej PSP w Wieluniu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wręczenia decyzji Komendanta Głównego PSP o włączeniu jednostek z terenu województwa łódzkiego do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele dziesięciu jednostek OSP z powiatów pajęczańskiego, sieradzkiego, kutnowskiego, wieruszowskiego, łaskiego oraz wieluńskiego

10 jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego

Przedstawiciele dziesięciu jednostek OSP z powiatów pajęczańskiego, sieradzkiego, kutnowskiego, wieruszowskiego, łaskiego oraz wieluńskiego wraz ze swoimi burmistrzami, wójtami oraz właściwymi terytorialnie komendantami powiatowymi PSP przybyli do Wielunia, aby odebrać z rąk zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztofa Hejduka decyzję o włączeniu swoich jednostek w struktury krajowego systemu ratowniczo gaśniczego.

od 16 lat

Włączenie kolejnych 10 jednostek jest zwieńczeniem często wieloletnich starań jednostek OSP o dołączenie tego prestiżowego grona dobrze wyposażonych i wyszkolonych strażaków.

Cieszę się, jako mieszkaniec województwa łódzkiego, a jednocześnie zastępca komendanta wojewódzkiego, że mogę wręczyć wam te zasłużone i oczekiwane wielokrotnie latami decyzje o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Dołączyliście do grona ponad pięciu tysięcy jednostek w Polsce. Przekroczyliśmy tę barierę właśnie decyzją z października- gratulował nadbryg. Krzysztof Hejduk.

Na spotkaniu obecni byli także zaproszeni Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Marcin Przydacz, Poseł na Sejm Krzysztof Ciebiada, Poseł na Sejm Piotr Polak, Poseł na Sejm Paweł Rychlik , Z - ca Komendanta Głównego PSP – nadbryg. Krzysztof Hejduk, Wojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi: nadbryg. Grzegorz Janowski, Wiceprezes Zarządu Głownego ZOSP– Adam Nowak oraz Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego Krzysztof Dziuba.

Cieszę się, bo jest to zwiększenie możliwości działania straży pożarnej. Łącznie- Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. To bardzo ważne w dobie dzisiejszej, świata, który niesie tak wiele zagrożeń. A my możemy czuć się bezpieczni, właśnie dzięki wam i to w takim wymiarze osobistym ochrony zdrowia i mienia, ale także w tym wymiarze szerszym, bo wspólnie z innymi służbami zapewniacie bezpieczeństwo Polsce i Polakom. Dzisiaj wszystkim druhom strażakom z całego serca za to dziękuję- gratulował i dziękował Karol Młynarczyk.

Decyzje o włączeniu do KSRG otrzymały:

  • Powiat pajęczański – OSP Raduszewice , OSP Szczyty
  • Powiat kutnowski – OSP Mirosławice , OSP Ostrowy Cukrownia
  • Powiat sieradzki – OSP Kalinowa
  • Powiat wieruszowski – OSP Wójcin
  • Powiat łaski – OSP Okup
  • Powiat wieluński – OSP Wielgie, OSP Kraszkowice, OSP Załęcze Wielkie

Zgodnie z procedurą jednostki te zostały włączone do KSRG na okres 5 lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto