Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

OSP KSRG Opojowice z nowym wozem. Skorzystała także jednostka z Kątów

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Wideo
od 16 lat
Nowe, piękne i potężne Volvo trafiło do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Opojowicach. Auto zostało uroczyście powitane w piątek, 24 listopada. Były syreny, fajerwerki i życzenia. Wiwatowała cała wieś, a z gratulacjami do druhów z Opojowic przyjechali przedstawiciele lokalnych władz, PSP oraz zaprzyjaźnionych jednostek. Na tym, że nowy nabytek trafił do Opojowic skorzystali także strażacy z Kątów, gdzie trafił dotychczasowy wóz strażacki użytkowany przez OSP Opojowice.

Powitali nowy wóz

Nowy wóz bojowy marki Volvo witali w piątek, 24 listopada, strażacy z jednostki OSP Opojowice, mieszkańcy miejscowości, a także przedstawiciele władz lokalnych, zaprzyjaźnionych jednostek oraz zaproszeni goście.

Dzisiejszy dzień jest niezwykle ważny dla strażaków z Opojowic i zostanie zapisany na kartach historii naszej jednostki. To właśnie dziś oficjalnie został wprowadzony do naszej jednostki nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki Volvo. Pojazd jest piękny. Zakup wozu został zrealizowany z dotacji celowej z budżetu Gminy Czarnożyły oraz z dotacji Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pojazd jest w pełni wyposażony w sprzęt, który został zakupiony z funduszów pozyskanych od instytucji, przedsiębiorstw oraz wpłat naszej lokalnej społeczności. Chciałbym zaznaczyć, że zbiórka, która była prowadzona na terenie naszej miejscowości przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Jak zwykle na naszych mieszkańców można liczyć- podkreślał podczas uroczystości Damian Grobelny, Komendant Gminny.

OSP KSRG Opojowice z nowym wozem. Skorzystała także jednostka z Kątów

Auto przy dźwiękach syren i w towarzystwie zaprzyjaźnionych jednostek wjechało do Opojowic o 17.30. Po uroczystym wprowadzeniu nad remizą rozbłysły sztuczne ognie. Gratulacjom nie było końca. Podczas uroczystości wręczono dwa wyjątkowe odznaczenia, a także przekazano kluczyki do wozu strażackiego służącego dotychczas strażakom z Opojowic jednostce w Kątach.

Jest to również chwila ważna dla tej jednostki, ponieważ dotychczas na swoim wyposażeniu posiadali pojazd marki STAR 234, który ma 38 lat- dodał Grobelny.

od 16 lat

W strażakach ochotnikach siła

O tym, jak ważne jest doposażanie jednostek OSP podczas uroczystości wspomnieli zarówno zaproszeni goście, jak i włodarz gminy Czarnożyły, który może pochwalić się bardzo dobrze prosperującymi na terenie gminy jednostkami.

Pojedynczy człowiek w walce z żywiołem takim, jak jest powietrze, ogień, woda czy ziemia, nie ma najmniejszych szans. Ale zorganizowany, tak jak są nasze ochotnicze straże, a mamy ich na terenie naszej gminy 8, wyposażone w sprzęt, mogą pomóc potrzebującym. To było bardzo wyraźnie widać 17 lutego 2022 roku, kiedy wichura i silny wiatr spowodowały, że wszystkie jednostki o 5 rano musiały jechać i walczyły przez 11 godzin non stop, a w kolejnych dniach jeszcze wspierały mieszkańców, bo sami mieszkańcy nie daliby sobie rady - podkreślał wójt Andrzej Modrzejewski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto