Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Imprez w Wieluniu i regionie było w 2021 roku było niewiele, ale te były wyjątkowe ZDJĘCIA

Daniel Sibiak
Daniel Sibiak
Mimo pandemii koronawirusa i związanych z nią obostrzeń sanitarnych w Wieluniu i regionie udało się zorganizować w 2021 roku kilka imprez kulturalnych, na których bawiło się mnóstwo osób.

29. Finał WOŚP w Wieluniu

31 stycznia w Wieluniu podobnie jak w całej Polsce odbył się 29.Finał WOŚP 2021 w Wieluniu. Tegoroczna tradycyjna licytacja na antenie Radia ZW przyniosła rekordową kwotę 60 tys. 800 zł. Zlicytowane zostały złote, srebrne i bursztynowe serduszka oraz przyczepka. Na ulicach miasta kwestowało ponad stu wolontariuszy, a koncerty, które nie mogły odbyć się w kinie można było obejrzeć online. To była udana impreza.

Wieluński Dance 2021
XIV Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy „Wieluński Dance” odbył się w sobotę 24 kwietnia w hali przy ul. Częstochowskiej w Wieluniu. Swoje taneczne umiejętności prezentowały zespoły z całej Polski. Wśród tancerzy biorących udział w tegorocznej edycji imprezy znalazły się zespoły z Wielunia, Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią taneczna impreza odbywała się bez udziału publiczności. Miłośnicy tańca mogli jednak oglądać ją na żywo.

Wieluńskie Święto Kolorów 2021

17 lipca w parku Żwirki i Wigury odbyło się Wieluńskie Święto Kolorów, które ponownie przyciągnęło osoby w każdym wieku. Decyzją burmistrza Pawła Okrasy impreza odbyła się mimo protestów nielicznej grupy osób. Wszyscy bawili się doskonale.

Dożynki gminy Wieluń w Starzeniach
Dożynki gminy Wieluń wróciły do kalendarza imprez w naszym regionie po roku przerwy. 15 sierpnia odbyły się w Starzenicach, a gospodarzami imprezy były: sołectwa Starzenice i Małyszyn. Zabawa była przednia.

Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowie

Wojewódzkie Święto Chrzanu w Osjakowie jak co roku przyciągnęło tłumy. O oprawę artystyczną organizowanej po raz 10. imprezy zadbali lokalni wykonawcy. W trakcie święta, które odbyło się 29 sierpnia nie mogło zabraknąć degustacji potraw z chrzanem w roli głównej, które przygotowały stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich. Gwiazdą wieczoru był zespół Budka Suflera.

Przegląd Folkloru Ziemi Wieluńskiej w Osjakowie

Doroczne święto kultury ludowej z powiatu wieluńskiego po roku przerwy wróciło do Osjakowa. W 2020 r. organizację imprezy uniemożliwiła epidemia. Do uczestnictwa w tegorocznej edycji zespołów folklorystycznych nie trzeba było specjalnie namawiać. W sobotę 21 sierpnia do nadwarciańskiej miejscowości zjechało ponad 20 grup. Tak jak poprzednim razem, Powiatowy Przegląd Folkloru Ziemi Wieluńskiej im. Marka Dery zorganizowano w altanie przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Imprezy patriotyczne cieszyły się równie dużym zainteresowaniem
„I wyszedłeś, jasny synku, z czarną bronią w noc… Wieluńskie ślady Powstania 1944” – to tytuł widowiska historyczno – artystycznego, które można było zobaczyć przed Muzeum Ziemi Wieluńskiej 1 sierpnia. O jego oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta z Dzietrzkowic oraz zespół harcerski „Pięciolinia” z Wielunia. Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przeczytał zaś pochodzący z Wielunia aktor Marcin Sztendel, absolwent Krakowskiej Akademii Teatralnej. Na tym jednak nie koniec. 1 sierpnia w Wieluniu mogliśmy podziwiać również rozbrojenie niemieckiego posterunku. Było to motywem przewodnim rekonstrukcji, którą pokazano podczas obchodów 77.rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W Konopnicy zagrała Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

To był niezwykły koncert. 11 września w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy zagrała Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

To był rok, w którym swoje jubileusze świętowały zespoły i instytucje, które są wizytówkami naszych gmin

Podwójny jubileusz. W gminie Osjaków świętowano 45-lecie Zespołu Pieśni Ludowej z Osjakowa i 25-lecie Zespołu Pieśni Ludowej z Chorzyny

W restauracji Łasuch w Kuźnicy Strobińskiej zorganizowano 20 sierpnia podwójny jubileusz. Świętowano 45-lecie Zespołu Pieśni Ludowej w Osjakowie i 25-lecie Zespołu Pieśni Ludowej w Chorzynie. Były gratulacje, kwiaty, podziękowania, oryginalne prezenty, poczęstunek, wspólna zabawa i oczywiście występy jubilatów, których nagrodzono gromkimi brawami.

10-lecie Czarnożylskiej Orkiestry Dętej

Czarnożylska Orkiestra Dęta działa już od 10 lat i urozmaica różne uroczystości nie tylko w gminie Czarnożyły, której jest wizytówką, ale w całym regionie, a nawet województwie. Nic dziwnego, że podczas jubileuszu 10-lecia, który Czarnożylska Orkiestra Dęta świętowała w listopadzie z życzeniami przybyło tak wiele osób, pokazując w ten sposób, że doceniają to co na przestrzeni ostatniej dekady zrobiła dla kultury.

Jubileusz zespołu Czeremcha w Rudzie. Zespół świętował 10-lecie w Kryształowym Pałacu

Zespół śpiewaczy Czeremcha z Rudy koło Wielunia świętował 10 października 10-lecie istnienia. Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej, po czym ich uczestnicy udali się do Kryształowego Pałacu w Rudzie, gdzie rozpoczęło się świętowanie.

Jubileusz 20-lecia Zespołu Ludowego Dworzanki z Mokrska

W październiku 20-lecie świętował Zespół Ludowy Dworzanki z Mokrska. Z tej okazji w Dworku w Parku Wiejskim zorganizowano uroczystość, podczas której przypomniano najważniejsze wydarzenia z życia zespołu. Nie zabrakło gratulacji, życzeń oraz lampki szampana i tortu.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto