MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie kadencji podczas uroczystej sesji Rady Powiatu w Wieluniu

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Na ostatniej już w tej kadencji sesji Rady Powiatu w Wieluniu podsumowano minione ponad pięć lat, które były dobrym czasem dla samorządu. Jak mówił starosta Marek Kieler, powiat jest przekazywany kolejnej radzie w doskonałej sytuacji finansowej. Uroczysta część sesji była też okazją do podziękowań oraz wręczenia upominków radnym.

W poniedziałek 22 kwietnia najprawdopodobniej po raz ostatni już w tej kadencji w sali 101 budynku wieluńskiego starostwa zebrali się radni powiatowi. Sesja miała swoją uroczystą część, podczas której dokonania powiatu w kończącej się kadencji podsumował między innymi starosta Marek Kieler.

Nie wiem dokładnie jak jest w innych samorządach na terenie naszego powiatu i kraju, ale muszę powiedzieć, że zostawiamy następnej radzie, następnemu zarządowi w bardzo dobrej kondycji finansowej powiat wieluński. Liczby nie kłamią i mówił Marek Kieler.

Starosta wskazał na niskie zadłużenie powiatu wieluńskiego w ostatnich latach. Jak mówił, w roku 2023 wyniosło ono nieco ponad 11 mln, co w stosunku do dochodów daje 7,18 %. Na rok 2024 zaplanowano z kolei dochody w wysokości ponad 217 mln, wydatki na poziomie ponad 229 mln, a zadłużenie w wysokości 19,7 mln zł (9,09 %).

Jak mówił Kieler, to wspólna zasługa wszystkich radnych. W trakcie uroczystej części sesji radni dziękowali za współpracę sobie wzajemnie, pracownikom starostwa oraz kierownictwu jednostek podległych. W swoich przemówieniach wielu radnych podkreślało dobrą współpracę wszystkich wszystkich członków rady i wspólne mimo różnic działanie na rzecz rozwoju powiatu wieluńskiego.

Po przemówieniach starosta wraz z zastępcą Krzysztofem Dziubą i przewodniczącym rady Krzysztofem Owczarkiem wręczyli radnym pamiątkowe dyplomy, kwiaty i drobne upominki.

Podsumowanie kadencji podczas uroczystej sesji Rady Powiatu w Wieluniu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto