Bilans osiągnięć sportowych szkół z powiatu wieluńskiego[ZDJĘCIA, WYNIKI]

BIS
W Starostwie Powiatowym w Wieluniu odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, kolejny rok z rzędu bezkonkurencyjne okazały się drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu.

Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęły przedstawicielki Zespołu Szkół nr 1, a trzecie II Liceum Ogólnokształcącego. W kategorii chłopców na drugim miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół nr 2, a na trzecim Zespołu Szkół nr 1.

Sukces sprzed roku powtórzyły także drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 1 w Wieluniu, które także kolejny rok z rzędu stanęły na podium. W kategorii dziewcząt na drugiej pozycji uplasowały się gimnazjalistki z Ostrówka, a na trzeciej z Mierzyc.

W kategorii chłopców drugie miejsce wywalczyli gimnazjaliści z Mokrska, a trzecie z Mierzyc.

Zaskoczenia nie było także wśród najmłodszych uczestników. Tu kolejny rok z rzędu liderkami są uczennice Szkoły Podstawowej w Ostrówku i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu.

W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęły uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu, a trzecie Szkoły Podstawowej w Białej.
W kategorii chłopców na drugim miejscu uplasowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Białej, a na trzecim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu.

Dodajmy, że w rywalizacji dziewcząt startowały 2.963 uczennice, a w kategorii chłopców - 3.311 uczniów z powiatu wieluńskiego. Podczas konferencji w starostwie wyróżniono także nauczycieli, których podopieczni osiągali wysokie wyniki. Nagrody otrzymali: Zygmunt Boryczka, Tomasz Stępień, Waldemar Wolniaczyk, Damian Fuks, Tomasz Derbis i Wojciech Psuja.

Fot: Paweł Olejnik