Na stanowisko kierowania wieruszowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o napadzie. Na numer alarmowy dzwoniła kobieta, która spokojnym głosem powiedziała „ Dzień dobry ja bym chciała zgłosić napad”. Jak relacjonuje wieruszowska policja, nastolatka zapytana przez dyspozytora w jaki sposób chce zgłosić napad nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie. Po ustaleniu miejsca, z którego dzwoniła zgłaszająca policjanci natychmiast udali się w ten rejon.
W toku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili, że fałszywy alarm wywołała 16-letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego. Nastolatka tłumaczyła się, że telefon miała w tylnej kieszeni spodni i przypadkowo został wybrany numer alarmowy. Mundurowi nie dali wiary nastolatce, której w obecności rodziców umożliwiono odsłuchanie nagrania zgłoszenia- informuje Piotr Siemicki, rzecznik KPP w Wieruszowie.
Dziewczyna w trakcie interwencji zmieniała wersję wydarzeń i nie chciała powiedzieć dlaczego zadzwoniła na numer alarmowy stawiając na nogi wszystkie służby. Teraz jej sprawą zajmie się sąd rodzinny.
Policja ostrzega!
Zgodnie z art 66 KW [Wywołanie fałszywego alarmu]
§ 1. Kto:
- chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
- umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.
§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

Śpimy krócej i coraz gorzej
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?