MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wiosenno- wielkanocne przygotowania w Domach Seniora w Wieluniu i Załęczu

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Dom Seniora Wieluń/ Dom Seniora Załęcze
Pierwszy dzień wiosny i wspaniała atmosfera towarzysząca wielkanocnym przygotowaniom. Zobaczcie, jak pensjonariusze w Domu Seniora w Wieluniu i Domu Seniora w Załęczu spędzają ostatnie dni przed Wielkanocą.

Powitanie wiosny w Domu Seniora w Załęczu

Żegnamy zimę- witamy wiosnę. Takim oto hasłem podopieczni Domu Seniora w Załęczu witali wiosnę. Z pierwszym dniem wiosny, wiąże się wiele zwyczajów, a jednym z nich jest topienie Marzanny. Według obrzędów utopienie kukły miało przynieść dobre plony w danym roku.

W Domu Seniora w Załęczu trwa również czas przygotowań wielkanocnych, Mieszkańcy domu seniora wraz z terapeutami zadbali o świąteczny wystrój sal i korytarzy. Jednym z symboli Wielkanocny jest palma. Niedziela palmowa jest w Kościele tradycyjnie obchodzona dokładnie tydzień przed Wielkanocą. W tym dniu wierni wspominają opisany w Biblii uroczysty wyjazd Jezusa do Jerozolimy. Chrystusa powitali wówczas ludzie, trzymający w ręku palmowe gałązki. Symbolem tego wydarzenia stały się właśnie palmy wielkanocne. Dlatego też seniorzy podjęli się również trudu wykonania pięknych palm wielkanocnych.

Wiosenno- wielkanocne przygotowania w Domach Seniora w Wielu...

Wiosenno- świąteczna atmosfera w Domu Seniora w Wieluniu

Wiosnę podopieczni Domu Seniora w Wieluniu powitali koncertowo. Z pięknym występem do domu seniora przybyła Weronika Bartczak, śpiewem uświetniając ostatnie przygotowania do wiosennego korowodu. Tradycyjnie już seniorzy stroili swoją Marzannę. Piękna słoneczna pogoda zachęciła także do pierwszego wiosennego spaceru. W ogrodowej przestrzeni zapłonęło pierwsze ognisko w tym roku, a Marzanna została spalona.

Ponadto w Domu Seniora w Wieluniu nastał również czas intensywnych przygotowań do Wielkanocy.

Porzucamy rutynę, aby wspólnie razem poszukać czegoś, co sprawi że te święta będą szczególne! Wraz z naszymi młodymi przyjaciółmi z SOSW w Gromadzicach poszukiwaliśmy tych osobliwości i się udało! Dziękujemy Wam kochani za piękne chwile spędzone razem- podsumowuje wspólny czas z młodzieżą z Gromadzic społeczność Domu Seniora w Wieluniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Johnny Wactor nie żyje. Tragiczna śmierć znanego aktora

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto