MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Triduum Paschalne w Parafii św. Piotra w okowach w Białej

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Triduum Paschalne w Parafii św. Piotra w okowach w Białej. To wyjątkowy okres w roku liturgicznym rzymskich katolików oraz starokatolików, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zobaczcie, jak ostatnie dni wyglądały w kościele w Białej.

W Wielki Czwartek wspominamy wydarzenia z Wieczernika - ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. W kościele w Białej wierni zgromadzili się o godz. 18, aby przeżyć na nowo Wieczerzę Pańską w Eucharystycznej Ofierze - uobecniającej Ofiarę Chrystusa Pana. Dziękowaliśmy Chrystusowi za te święte sakramenty oraz za nowe przykazanie, które nam zostawił byśmy i my czynili tak samo.

W Wielki Piątek, po zakończeniu nabożeństwa Drogi krzyżowej w parafii w Białej ustawiono krzyż, który został poświęcony w czasie misji świętych w obrębie kościoła.

Wielki Piątek to czas zadumy i refleksji nad cierpieniem i ofiarą, jaką złożył Chrystus dla naszego zbawienia. To także czas, w którym warto pamiętać o potrzebie przebaczenia i miłosierdzia, które niosła ze sobą jego ofiara. W tym dniu Msza Święta nie jest odprawiana. Zamiast niej w kościele odbywa się wieczorna Liturgia Męki Pańskiej podczas której wierni mogą przyjąć Komunię Świętą. Wielki Piątek jest także dniem, w którym warto zatrzymać się i zastanowić nad sensem cierpienia i trudnych sytuacji, z jakimi spotykamy się w życiu. Chrystus przez swoją mękę pokazał nam, że nawet w najtrudniejszych chwilach można zachować nadzieję i wiarę w Boże miłosierdzie. To jest właśnie siła wiary, która pomaga nam przetrwać trudne momenty i daje nam siłę do dalszej walki.

W niedzielę wielkanocną wierni z parafii w Białej o godzinie 6 rano uczestniczyli w mszy rezurekcyjnej.

Triduum Paschalne w Parafii św. Piotra w okowach w Białej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto