Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieluński ZUGIL wchłonął firmę Mostostal Chojnice w województwie pomorskim

OPRAC.:
Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Jedno z wiodących wieluńskich przedsiębiorstw ZUGIL S.A. dokonało zakupu Mostostalu Chojnice, znanego z produkcji dużych urządzeń dla portów kontenerowych i elektrowni. Wartość transakcji wyniosła 39 mln zł netto. - Rozszerzamy naszą obecność na rynku budowlanym i zdobywamy dostęp do nowych technologii oraz kompetencji – powiedział prezes firmy z Wielunia Sebastian Kliciński.

Firma z Wielunia kupiła zakład w Pomorskiem

ZUGIL S.A. to lider na krajowym rynku w dziedzinie produkcji urządzeń i linii do nanoszenia pokryć galwanicznych i lakierniczych. Jest także znaczącym producentem konstrukcji maszynowych i budowlanych obsługujący najbardziej wymagających klientów na całym świecie. Do grudnia 2023 r. firma posiadała zakłady produkcyjne przy ul. Sieradzkiej w Wieluniu i w Ozimku na Opolszczyźnie. Teraz jej własnością stał się także Mostostal Chojnice.

Spółka z Chojnic to renomowany wykonawca wielkogabarytowych urządzeń przeładunkowych przeznaczonych dla portów kontenerowych i elektrowni. ZUGIL kupił przedsiębiorstwo z województwa pomorskiego za kwotę 39 mln złotych od spółki Zamet, wchodzącej w skład Grupy TDJ. Transakcję sfinalizowano 1 grudnia.

- Przejmując Mostostal Chojnice, rozszerzamy naszą obecność na rynku budowlanym i zdobywamy dostęp do nowych technologii oraz kompetencji. To doskonałe uzupełnienie naszej oferty i szansa na dalszy wzrost - powiedział Sebastian Kliciński, prezes zarządu ZUGIL S.A.

Zaawansowane możliwości techniczne zakładu Mostostalu Chojnice

Kupiona spółka zatrudnia obecnie 280 pracowników, a jej przychody w roku 2022 wyniosły nieco powyżej 100 mln zł. Specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych dla urządzeń dźwigowych, suwnic kontenerowych RTG, STS, RMG, ASC oraz urządzeń przeładunkowych. Chojnicki zakład posiada zaawansowane możliwości techniczne do produkcji, montażu oraz przeprowadzania prób ruchowych dla tych konstrukcji.

ZUGIL jest samodzielną spółką akcyjną od 2015 r., kiedy został wyłączony z Grupy Gwarant. W Wieluniu oraz oddziale w Ozimku zatrudnia ponad 350 pracowników, ponadto współpracuje z wieloma podwykonawcami. Ubiegłoroczne przychody firmy przekroczyły 200 mln złotych. ZUGIL wspiera wiele lokalnych inicjatyw o charakterze sportowym, społecznym czy kulturalnym.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto