Wieluńska Liga Siatkówki: PSP Sieradz lepszy od mistrza [ZDJĘCIA]

W najciekawszym spotkaniu piątej kolejki Wieluńskiej Ligi Siatkówki Body Art im. Jerzego Piechoty lider tabeli PSP Sieradz pokonał obrońcę tytułu Foto Damiana

Wygrana nie przyszła liderowi łatwo, jak tydzień wcześniej z Oknobudem. Losy spotkania rozstrzygnęły się w tie-breaku. Co więcej, to Foto Damian był bliższy przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. W piątym secie prowadzili nawet czterema punktami. Sieradzanie nie dawali jednak za wygraną i końcówka była bardzo nerwowa. Set zakończył się wynikiem 19:17 dla strażaków. Mistrzowie przegrali trochę na własne życzenie, bowiem w decydujących momentach zepsuli aż trzy serwisy, z których żaden nie był ryzykowny.

Pięć setów rozegrały też ekipy Latakii i Marteksu Dzietrzkowice. Lepsi okazali się młodzi podopieczni Zygmunta Boryczki. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli Budowlani, pokonując za trzy punkty z drużyną Papier Serwis Lubax. Bez straty seta wygrały swoje mecze ekipy Oknobudu i Ireksu Skomlin.

Wyniki 5. Kolejki spotkań Wieluńskiej Ligi Siatkówki Body Art. Im. Jerzego Piechoty

Lobo Tom-Chłód - Oknobud Cztery Koła Gaz 0:3 (21, 20, 13)
Irex Skomlin - PSP Wieluń 3:0 (13, 9, 21)
Latakia - Martex Dzietrzkowice 3:2 (18, -21, 26, -22, 12)
Budowlani FHU Stępień - Papier Serwis 3:1 (27, 17, -23, 22)
PSP Sieradz - Foto Damian Hatshepsut Lexon 3:2 (22, -26, -21, 15, 17)