Awans do pierwszej ligi nie dla WKS Wieluń. Chełm i Jaworzno grają dalej

Zbigniew Rybczyński
Nie udało się siatkarzom WKS Wieluń awansować do turnieju finałowego o awans do pierwszej ligi. Drużyna zajęła trzecie miejsce w turnieju rozgrywanym w Poznaniu

W ostatnim spotkaniu turnieju półfinałowego rozgrywanego w Poznaniu WKS przegrał z miejscowym Energetykiem 1:3. Tym samym wieluński klub zajął trzecie miejsce. Do turnieju finałowego o awans do Tauron 1. ligi awansowały drużyny z Chełma i Jaworzna.

WKS rozpoczął poznański turniej od szybkiej porażki z Chełmem 0:3. Nazajutrz drużyna prowadzona przez Bartłomieja Matejczyka i Leszka Pałygę w bardzo dobrym stylu wygrała 3:1 z Jaworznem.

W niedzielę Jaworzno pokonało Chełm, który miał już awans w kieszeni. Taki wynik oznaczał, że WKS musiał wygrać z Poznaniem bez straty seta, by wywalczyć promocję do turnieju finałowego.

W meczach z Chełmem i Jaworznem gospodarze nie ugrali nawet seta. Nie mieli już szans na zajęcie drugiego miejsca, ale na pewno chcieli godnie pożegnać z własną publicznością. Udało im się.

Pierwszy set układał się po myśli WKS do stanu 19:15. Od tego momentu dobra gra wieluńskiej drużyny załamała się pod naporem bardzo trudnych serwisów rywala. Energetyk zdobył aż osiem punktów z rzędu, wygrał partię do 22 i tym samym pozbawił Wieluń szans na awans.

W turnieju finałowym Arka Chełm i MCKiS Jaworzno zmierzą się ze Spartą Grodzisk Mazowiecki i Eco-Team AZS STOELZLE Częstochowa. Promocję do pierwszej ligi wywalczą dwie najlepsze ekipy.