Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Trzeba w odpowiednim momencie zakończyć". Krzysztof Owczarek żegna się z Radą Powiatu

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Nie będę ubiegał się o mandat radnego- zapowiedział podczas jubileuszu 25-lecia powiatu wieluńskiego Krzysztof Owczarek, przewodniczący Rady Powiatu. Jest to zaskakująca decyzja dla wielu osób, ponieważ Owczarek pełni funkcję przewodniczącego od samego początku, czyli od 25 lat. To prawdopodobnie jedyny taki przewodniczący w Polsce. Z tej też okazji w ubiegłym roku podczas uroczystości na Zamku Królewskim odebrał on honorowy tytuł i medal.

Po 25 latach żegna się z powiatem

Krzysztof Owczarek, przewodniczący Rady Powiatu w Wieluniu po 25 latach pełnienia tej funkcji zapowiedział, że nie zamierza się już ubiegać o mandat radnego. Ta deklaracja zaskoczyła wiele osób obecnych na jubileuszu 25-lecia powiatu wieluńskiego, podczas którego padła ta deklaracja. Nic dziwnego, bowiem Krzysztof Owczarek jest przewodniczącym od samego początku i aż ciężko na chwilę obecną wielu związanym czy zainteresowanym polityką lokalną wyobrazić sobie Radę Powiatu bez Krzysztofa Owczarka.

Dziękuję radnym, członkom zarządu, starostom: Mieczysławowi Łuczakowi, Andrzejowi Stępniowi i Markowi Kielerowi. Wszystkim pracownikom powiatowym, wszystkich szczebli, wszystkich urzędów, na wszystkich stanowiskach. Chciałbym państwu życzyć, wszystkim radnym i przyszłemu przewodniczącemu następnych owocnych 25 lat. I chciałbym wszystkim państwu, którzy współpracowali ze mną przez te 25 lat i czynnie, ale też duchem mnie wspierali, chciałbym podziękować- wymieniał Krzysztof Owczarek.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Z pożegnaniem wieloletniego przewodniczącego pośpieszyli trzej starostowie uczestniczący w 25-lecia powiatu wieluńskiego: Mieczysław Łuczak, jego następca Andrzej Stępień i obecny starosta Marek Kieler.

Muszę powiedzieć, że pan przewodniczący jest jedynym przewodniczącym w kraju, który od początku do końca jest przewodniczącym. Podczas uroczystości w Warszawie jak byliśmy, miał jeszcze jedno takie pytanie. Jak on to robi? Nie wiem, co odpowiedział. Krzysiek, możesz odpowiedzieć? - zwrócił się do przewodniczącego starosta Marek Kieler.

Trzeba w odpowiednim momencie zakończyć - odpowiedział z uśmiechem Krzysztof Owczarek.

Jedyny taki przewodniczący

Krzysztof Owczarek jako jedyny pełni funkcję przewodniczącego Rady Powiatu od początku istnienia powiatu wieluńskiego po reformie administracyjnej, aż do dnia dzisiejszego. Podczas uroczystości w uznaniu szczególnych zasług podczas służby na rzecz społeczności lokalnych w 25. rocznicę usamorządowienia wspólnot powiatowych Owczarek otrzymał od Zarządu Związku Powiatów Polskich honorowy tytuł: PRZEWODNICZĄCY 25-lecia, 1999-2023. Ponadto Przewodniczący Rady Powiatu w Wieluniu otrzymał Medal Bene Meritus Powiatom – jest to nagroda przyznawana przez Związek Powiatów Polskich za szczególne osiągnięcia wpływające na rozwój polskich powiatów, w tym przede wszystkim powodujące podniesienie poziomu życia mieszkańców, a także w uznaniu zasług na rzecz Związku Powiatów Polskich.

KRZYSZTOF OWCZAREK O ODZNACZENIU [WIDEO]

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto