Rekrutacja do szkół podstawowych Gminy Wieluń na rok szkolny 2021/22. Zasady naboru i prezentacje placówek ZDJĘCIA

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
1 lutego rozpoczęła się rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Wieluń. Poniżej przeczytacie, jakie są zasady i terminy naboru do klas pierwszych, a w GALERII ZDJĘĆ znajdziecie prezentacje placówek podległych ratuszowi.

Gmina Wieluń prowadzi dziewięć szkół podstawowych, w tym trzy na terenie miasta. Każda placówek ma przypisane ulice, osiedla lub całe miejscowości, które tworzą obwody. Dziecko zapisane do szkoły w swoim obwodzie zamieszkania ma zagwarantowane w niej miejsce. Wystarczy dokonać stosownego zgłoszenia. Jeśli natomiast rodzic chce zapisać swoją pociechę do placówki w innym obwodzie, to musi złożyć wniosek, a kandydat zostanie przyjęty, jeżeli spełnia ustalone kryteria, a wybrana szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

Rekrutacja do klas pierwszych gminnych szkół na rok szkolny 2021/22 rozpoczęła się 1 lutego. Nabór odbywa się poprzez platformę elektroniczną. Formularz zgłoszenia/wniosku o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022 będzie dostępny do wypełnienia na stronie sp-wielun.nabory.pl. Dostęp możliwy jest także ze strony Wieluńskiego Portalu Edukacyjnego (w zakładce „Rekrutacje”). Login i hasło tworzy się podczas pierwszego wypełniania wniosku.

ZOBACZ W GALERII: ZDJĘCIA, PODSTAWOWE INFORMACJE I GRANICE OBWODÓW SZKÓŁ GMINY WIELUŃ

Rekrutacja podzielona jest na dwa etapy. Od 1 do 12 lutego dokonują zgłoszeń rodzice dzieci obwodowych. Od 15 lutego do 5 marca rodzice mogą składać wnioski do szkół poza obwodem zamieszkania. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 15 marca.

Kryteria naboru ucznia spoza obwodu:

  1. w szkole obowiązek szkolny spełnia rodzeństwo dziecka - 5 pkt;
  2. miejsce pracy rodziców znajduje się w obwodzie szkoły - 4 pkt;
  3. w obwodzie szkoły zamieszkują krewni dziecka wspierający rodziców w zapewnieniu mu należytej opieki - 3 pkt.

Harmonogram rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych

I etap
- 01.02.2021 r. - 12.02.2021 r. - wypełnienie ZGŁOSZENIA w elektronicznym systemie naboru. Wypełnione wydrukowane i podpisane ZGŁOSZENIE składa się do szkoły obwodowej.
- 01.02.2021 r. – 12.02.2021 r. – składanie podania o wydanie SKIEROWANIA dziecka do oddziału integracyjnego wraz z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
- 12.02.2021 r. - ustalenie liczby wolnych miejsc, na które zostanie przeprowadzona rekrutacja i podanie ich do wiadomości w dniu 15.02.2021 r. pod adresem: https://sp-wielun.nabory.pl/.

II etap
- 15.02.2021 r. – 05.03.2021 r. – wypełnienie WNIOSKU w elektronicznym systemie naboru. Wypełniony, wydrukowany i podpisany WNIOSEK składa się do szkoły pierwszego wyboru wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów.
- 08.03.2021 r. – 12.03.2021 r. - weryfikacja przez szkolne komisje rekrutacyjne wniosków oraz dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
- 15.03.2021 r. do godz. 15.00 - podanie do publicznej wiadomości przez szkolne komisje rekrutacyjne list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
- 16.03.2021 r. – 18.03.2021 r. do godz. 15.00 - potwierdzanie przez rodziców, w postaci pisemnego oświadczenia, woli przyjęcia kandydata do szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany.
- 19.03.2021 r. do godz. 15.00 - podanie do publicznej wiadomości przez szkolne komisje rekrutacyjne list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Z ofertami edukacyjnymi placówek możecie zapoznać się TUTAJ. Więcej informacji na temat naboru: Zasady rekrutacji do szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022

Rekrutacja do szkół podstawowych Gminy Wieluń na rok szkolny...

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie