Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poseł Trela i wicewojewoda Majewski wspierają Koalicję Wieluńską

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Poseł Tomasz Trela i wicewojewoda łódzki Grzegorz Majewski wyrazili we wtorek na placu Legionów w Wieluniu swoje wsparcie dla Koalicji Wieluńskiej i jej kandydata na burmistrza Tomasza Kulickiego.

O godzinie 12 we wtorek 2 kwietnia na placu Legionów w Wieluniu odbyła się kolejna konferencja Koalicji Wieluńskiej. Tym razem z udziałem posła Lewicy Tomasza Treli i wicewojewody łódzkiego Grzegorza Majewskiego. Obaj zachęcali do głosowania na koalicję dwóch partii i stowarzyszenia, które powstało w Wieluniu.

Ja nie mam żadnych wątpliwości, z dumą trzymam tabliczkę z napisem "Tomasz Kulicki", jestem przekonany, że to najlepszy wybór dla Wielunia - mówił Tomasz Trela - burmistrzem, prezydentem, wójtem powinna być osoba, która łączy, a nie dzieli, która umie znaleźć porozumienie, szuka tego lokalnego porozumienia. Tutaj polityki jest mniej. Powinna być współpraca i ciężka praca, ale dobry kapitan i dobry gospodarz musi mieć też ze sobą bardzo dobrą drużynę - przekonywał poseł Lewicy.

Trela zapewniał też, ze Tomasz Kulicki, jeśli zostanie burmistrzem porozumienia będzie szukał, ale będzie walczył też o pieniądze dla gminy w Wieluń i będzie o nie walczył w Warszawie, a jak mówił, walczyć jest o co.

Koalicja 15 października zagwarantowała przypływ 600 miliardów z Unii Europejskiej. To 260 miliardów z Krajowego Planu Odbudowy, który był blokowany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości i 330 miliardów z Funduszy Strukturalnych. Te pieniądze w części będą też dla Wielunia, tylko o te pieniądze trzeba wystąpić, trzeba mieć pomysł, trzeba mieć koncepcję - zapewniał Trela.

Wicewojewoda przekonywał z kolei, że w zarządzaniu samorządem, czy to gminnym czy powiatowym chodzi nie tylko o to, żeby pozyskiwać i dobrze wydawać środki europejskie i krajowe, ale i wojewódzkie. Grzegorz Majewski mówił między innymi o propozycjach dla studentów.

Z perspektywy Łodzi nie wiadomo czasem, jak cenne są akademiki. Mamy środowisko akademickie, ale to jest program dedykowany na przykład dla mieszkańców Wielunia, którzy chcą wysłać swoich maturzystów na studia. Żeby można było przywrócić tkankę akademicką potrzebne jest również wsparcie marszałka czy wojewody. Cieszę się, że mamy w Wieluniu do czynienia z Koalicją Wieluńską, z osobami, które mają serca wyczulone na potrzeby publiczne. Nikt tak, jak Lewica nie wie o tym, że trzeba wspierać rozwój zarówno obszarów miejskich, jak i wiejskich w sposób zrównoważony i o to będziemy dbali w tej przyszłej kadencji samorządu - mówił Grzegorz Majewski.

W trakcie konferencji głos zabrał także kandydat Koalicji Wieluńskiej na burmistrza Wielunia Tomasz Kulicki. Ubiegający się o najważniejszy urząd w Wieluniu Kulicki stwierdził, że koalicja już osiągnęła bardzo dużo, ponieważ doszło do porozumienia na poziomie dwóch partii politycznych i stowarzyszenia lokalnego, które wspólnie tworzą Koalicję Wieluńską.

Mogę zobowiązać się, że zasiadając w ratuszu doprowadzę o tego, że będzie porozumie między radnymi a burmistrzem po to, by była to korzyść dla wszystkich mieszkańców Wielunia - mówił Tomasz Kulicki.

Kulicki zapowiedział, że Koalicja Wieluńska wykorzysta dobre kontakty zarówno na poziomie wojewódzkim, jak i krajowym, o których mówili poseł i wicewojewoda dla dobra mieszkańców, ale zamierza też ciężko pracować, żeby środki europejskie krajowe i wojewódzkie pozyskiwać. Kandydat KW zapowiedział stworzenie w urzędzie jednostki, która będzie zajmowała się tylko i wyłącznie pozyskiwaniem tych środków.

Poseł Trela i wicewojewoda Majewski wspierają Koalicję Wieluńską

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto