MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Top 10 kandydatów na wójtów i burmistrzów z najwyższym poparciem wyborców w pow.: wieluńskim, wieruszowskim i pajęczańskim

Marcin Stadnicki
Marcin Stadnicki
Archiwum prywatne/NaM/UM Lututów
Kto w pierwszej turze wyborów burmistrzów i wójtów cieszył się największym poparciem wyborców? Sprawdziliśmy to w powiatach: wieluńskim, wieruszowskim i pajęczańskim i mamy dla Was zestawienie 10 kandydatów, którzy cieszyli się największym zaufaniem. Połowa z nich to osoby, które walce o fotel wójta czy burmistrza nie miały rywali. Znalazło się w naszym zestawieniu jednak pięciu kandydatów, którzy teoretycznie mieli z kim przegrać, a mimo tego sięgnęli doskonałe wyniki. Zobaczcie w naszej galerii zdjęć TOP 10 kandydatów, na wójtów/burmistrzów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.

Spośród wszystkich kandydatów ubiegających się o najważniejsze urzędy w gminach powiatów: wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego najlepszy wynik osiągnął Zbigniew Dąbrowski, Wójt Gminy Mokrsko. Dąbrowskiego poparło blisko 87 proc. wyborców. Był on jedynym kandydatem na wójta, ale takie wybory także trzeba wygrać, choć nie oszukujmy się, nie jest to zadanie trudne, jeśli nie wystąpią wyjątkowe okoliczności, jak miało to miejsce w Działoszynie w 2018 roku.

W przypadku, kiedy na wójta lub burmistrza startuje tylko jeden kandydat mieszkańcy głosują "za" lub "przeciw". Żeby wygrać, trzeba uzyskać poparcie więcej niż połowy wyborców, którzy pójdą do urn. Sprawdziliśmy, kto w trzech powiatach cieszył się największym poparciem społeczeństwa. Top kandydatów, którzy uzyskali najlepsze wyniki procentowe znajdziecie w naszej galerii zdjęć.

Wśród nich połowę stanowią ci, którzy rywali wyborach nie mieli. Pozostała piątka kandydatów to osoby, które uzyskały doskonałe wyniki mimo, że w walce o fotele wójtów mieli konkurentów i to właśnie ich wyniki omówimy poniżej.

Wierzchlas. Leszek Gierczyk z gigantyczną przewagą

Pierwszym z kandydatów, którzy odnieśli spektakularny sukces w wyborach mając kontrkandydata jest Leszek Gierczyk. Dotychczasowy Wójt Gminy Wierzchlas rywalizował z przewodniczącym rady Jackiem Młynarczykiem. Wyborcy pokazali jednak zdecydowanie, kto ich zdaniem powinien zarządzać gminą przez kolejne 5 lat. Na Leszka Gierczyka zagłosowało 82,5 proc. wyborców.

Sulmierzyce. Gabriel Orzeszek odjechał konkurencji

Z ogromnego poparcia społeczeństwa może cieszyć się też dotychczasowy Wójt Gminy Sulmierzyce. Ubiegającego się o reelekcję Gabriela Orzeszka poparło w wyborach 7 kwietnia blisko 82 proc. wyborców. Orzeszek osiągnął więc niewiele niższy procent poparcia niż Leszek Gierczyk w gminie Wierzchlas, a warto zaznaczyć, że miał aż dwójkę rywali. Dostali oni kolejno niecałe 12 proc. i nieci ponad 6 proc. głosów. W Sulmierzycach więc wyborcy pokazali, że zmiany na stanowisku wójta nie chcą.

Biała. Grzegorz Mielczarek zdeklasował dotychczasowego wójta

Poparcie blisko 80 proc. wyborców otrzymał 7 kwietnia kandydat na Wójta Gminy Biała Grzegorz Mielczarek. To wynik tylko nieco słabszy od Leszka Gierczyka i rywalizującego z dwójką konkurentów Gabriela Orzeszka, ale jest to miażdżąca przewaga. Mielczarek miał co prawda tylko jednego rywala, ale był nim dotychczasowy wójt Aleksander Owczarek. W przeciwieństwie więc do omawianych wyżej samorządów, w gminie Biała wyborcy zdecydowanie pokazali, że zmiany w urzędzie chcą.

Czastary. Dariusz Rejman z poparciem ponad 75 proc. wyborców

Z jednym rywalem mierzył się w alce o fotel Wójta Gminy Czastary dotychczasowy włodarz Dariusz Rejman. Wynik nie pozostawia złudzeń, że w Czastarach wyborcy są z wójta zadowoleni. Rejman otrzymał ponad 75 proc. głosów i będzie stał na czele gminy przez kolejne 5 lat.

Galewice. Piotr Kołodziej ze zdecydowaną przewagą nad rywalem

Także wyborcy w gminie Galewice nie chcieli zmiany władzy, co dobitnie pokazali 7 kwietnia przy urnach. Tu o fotel wójta walczyło dwóch kandydatów. Zdecydowanie zwyciężył dotychczasowy szef urzędu. Na Piotra Kołodzieja zagłosowało prawie 69 proc. wyborców. To dziesiąty najlepszy wynik wyboczy spośród wszystkich kandydatów z powiatów: wieluńskiego, wieruszowskiego i pajęczańskiego.

Top 10 kandydatów na wójtów i burmistrzów z najwyższym popar...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto